Swarzędzkie obchody Święta Patrona gminy

Tegoroczne obchody Święta Patrona Gminy św. Józefa rozpoczęły się imprezą towarzyszą głównym uroczystościom już 16 marca. Tego dnia w swarzędzkiej sali koncertowej w Zalasewie mieliśmy możliwość uczestniczyć w I Wiosennym Spotkaniu Chóralnym św, Józefa. Wzięły w nim udział  chóry Bel Canto z Dopiewa, Koło Śpiewu z Tarnowa Podgórnego, Żeński Chór Canzona Absolwent z Murowanej Gośliny i oczywiście gospodarz spotkania Chór Męski Akord ze Swarzędza.

W niedzielę 17 marca delegacje władz miasta, cechu stolarzy, organizacji społecznych złożyli wiązanki kwiatów pod figurą św. Józefa usytuowaną u zbiegu ulic Wrzesińskiej i Polnej. Warto przypomnieć, że inicjatorką jej budowy była  nagrodzona w tym roku tytułem “Zasłużona dla Miasta i Gminy Swarzędz” Barbara Brodowska-Właźlińska w czasie, gdy pełniła funkcję przewodniczącej Rady Miejskiej w Swarzędzu. Po uroczystości pod tablicą św. Józefa zebrani udali się do kościoła p. w. św. Marcina , gdzie została odprawiona Msza św. w intencji mieszkańców gminy.

Kulminacyjnym punktem obchodów tegorocznych uroczystości Dnia Patrona Gminy była  uroczysta Sesja Rady Miejskiej w dniu 19 marca w sali w Zalasewie. Tradycyjnie rozpoczął ją krótkim występem Chór Męski Akord.  Po wystąpieniach przewodniczącej Rady Miejskiej, burmistrza, cechmistrza Cechu Stolarzy, zaproszonych gości – posła Bartłomieja Wróblewskiego, wicestarosty Tomasza Łubińskiego, Antoniego Odzimka z-cy prezesa Wielkopolskiej Izby Rzemieślniczej nastąpiło wręczenie tytułów ” Zasłużony dla Miasta i Gminy Swarzędz”. W tym roku otrzymali jej Barbara Brodowska-Właźlińska i Tadeusz Witkowski. Sylwetki tegorocznych nagrodzonych przedstawiliśmy szeroko na portalu swarzedz24.pl i w czasopiśmie “Informator Swarzędzki”.

Specjalnym listem z podziękowaniami za 40 lat pracy został uhonorowany Ryszard Nogacz właściciel Gospodarstwa Rybackiego w Wierzenicy.

W czasie sesji z-ca prezesa Wielkopolskiej Izby Rzemieślniczej w Poznaniu Antoni Odzimek i cechmistrz Cechu Stolarzy w Swarzędzu Piotr Kasprzak wręczyli zasłużonym swarzędzkim stolarzom odznaczenia rzemieślnicze i cechowe.


previous arrow
next arrow
previous arrownext arrow
Slider
Fot. Piotr ChoryńskiDodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.