Swarzędzki Koncert Noworoczny

BIG STAN BAND NA KONCERCIE NOWOROCZNYM

21 stycznia 2018 o godz. 18:00 w Swarzędzkiej Sali Koncertowej odbędzie się  Koncert Noworoczny poznańskiego big-bandu Big Stan Band.

Big Stan Band powstał pod koniec 2002 roku z inicjatywy obecnego lidera zespołu, puzonisty Filharmonii Poznańskiej – Stanisława Gruszki. Działalność koncertową Big Band rozpoczął w 2004 roku, po dwuletnim okresie nieustannej i konsekwentnej pracy nad uzyskaniem jak najlepszego brzmienia. Efekty tej pracy zostały niejednokrotnie docenione na najbardziej prestiżowych ogólnopolskich festiwalach big bandów.

Big Stan Band na stałe współpracuje z doskonałym aranżerem, Leszkiem Paszko. Jego opracowania utworów niejednokrotnie spotykały się uznaniem słuchaczy. Zespół wykonuje standardy muzyki jazzowej i big-bandowej w nowych, ciekawych aranżacjach. W wykonaniu big bandu można również usłyszeć kompozycje wielkich mistrzów, takich jak: Count Basie, Duke Ellington, Glen Miller, Bob Mintzer, Quincy Jones, Sammy Nestico i inni. Utwory wyżej wymienionych kompozytorów zespół z powodzeniem prezentuje na koncertach na terenie całego kraju, a także za granicą. Podczas Koncertu Noworocznego w Zalasewie usłyszymy między innymi utwory: Serduszko puka w rytmie cha cha, Coś optymistycznego, Bossanova do poduszki czy Love story.

Big Stan Band współpracuje również z solistami, którzy swoimi głosami urozmaicają instrumentalną stronę koncertów. W Swarzędzkiej Sali Koncertowej wystąpi Roxana Tutaj, absolwentka Policealnego Studium Piosenkarskiego im. Czesława Niemena w Poznaniu. Aktorka scen muzycznych i wokalistka ma zamiłowanie do muzyki bluesowej, soulowej, jazzu oraz piosenki aktorskiej. Jest laureatką wielu festiwali. W 2014 zdobyła nagrodę publiczności na Festiwalu Polskiej Piosenki w Luboniu, a trzy lata później, w październiku 2017 na tym samym festiwalu wygrała Grand Prix. Występy z Big Bandem to dla niej zaszczyt. Za każdym razem jest to dla niej cudowne przeżycie.

Profesjonalizm, doskonałe brzmienie, szeroki repertuar to właśnie Big Stan Band.

Bilety na Koncert Noworoczny  w cenie 20 zł są dostępne w Ośrodku Kultury (ul. Poznańska 14) oraz na portalu www.kupbilecik.pl

http://www.kupbilecik.pl/impreza-22453-big.stan.band.zalasewo.html

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *