Swarzędzka firma z innowacyjną technologią ma sposób na COVID-19

Rozmawiamy ze Sławomirem Popowem Prezesem AquaCar Group – ta swarzędzka firma z innowacyjną technologią specjalizuje się w dezynfekcji, usuwaniu wirusów i bakterii, a teraz dba o nasze bezpieczeństwo w związku z zagrożeniem COVID-19.

Adam Choryński: Czy w dzisiejszym trudnym czasie pandemii wywołanej przez wirusa COVID19, Państwa klienci mogą się czuć bezpieczni?

Sławomir Popow: Myślę, że tak, odkąd nasza firma stosuje preparat do dezynfekcji i zapobiegania szerzenia się takich zakażeń jak SARS (wirus z rodziny koronawirusów), pomagamy wielu naszym klientom, u których w fabrykach i zakładach pracy wykryto koronawirusa COVID 19. Dezynfekujemy hale fabryczne, zakłady produkcyjne, dzięki czemu nie trzeba zamykać całych zakładów i produkcja może „iść całą parą”.

To znaczy, że Państwa Firma -Aquacar Group – zajmuje się dezynfekcją, usuwaniem wirusów (choćby COVID-19) i bakterii?

Tak, aktualnie ze względu na wielkie zapotrzebowanie na usuwanie dużych skupisk wirusa COVID 19, nasza firma zajmuje się dezynfekcją, usuwaniem wirusów i bakterii. Nasza technologia w bardzo szybki, skuteczny i bezpieczny sposób pozwala eliminować: bakterie, wirusy, a nawet szczególnie oporne na dezynfekcję wirusy bezotoczkowe, dając pracownikom poczucie bezpieczeństwa i higieny pracy, co jest  tak ważne dla nas w trudnej sytuacji związanej z koronawirusem.

Natomiast wcześniej, zanim świat usłyszał o COVID 19, w 2016 roku mieliśmy zapytanie od poznańskich szkół i przedszkoli, czy mamy jakiś pomysł na usuwanie ognisk wszawicy oraz roztoczy i bakterii. Chodziło o stworzenie takich warunków, aby rodzice czuli się pewnie, że ich dzieci przebywając w szkołach i przedszkolach są bezpieczne, a przecież wiele z nich ma teraz skłonności do różnych alergii.

Wtedy rozpoczęliśmy współpracę z Gdańskim Uniwersytetem Medycznym, gdyż naszą dewizą jest pomagać a nie szkodzić. Szukaliśmy różnych rozwiązań, jak i środków chemicznych, i wtedy okazało się, że tak popularne teraz ozonowanie pomieszczeń, jest ryzykowne dla zdrowia, może powodować uszkodzenia śluzówki, ślepotę, a nawet nowotwory. Według Światowej Organizacji Zdrowia WHO i innych instytutów badawczych, aby stosować taką technologię, należy używać specjalistyczne mierniki ozonu, ale nawet wtedy nie ma pewności, że jest to w 100% bezpieczna technologia.

Wtedy odkryliśmy bardzo bezpieczny dla ludzi i zwierząt środek biobójczy i nazwaliśmy go PURITY-in Dezynfekcja Plus, choć nie przewidywaliśmy, że będzie nam tak potrzebny, ale w całkowicie nowej sytuacji z jaką do tej pory świat nie miał styczności – wirusem COVID-19!

Czy Aquacar od samego początku istnienia firmy, czyli od 2014 roku, zajmował się dezynfekcją?

Jesteśmy firmą, która zajmuje się również usuwaniem technologicznie trudnych zabrudzeń, których nie da się usunąć metodami ogólnodostępnymi. Jesteśmy tam, gdzie inne firmy czyszczące sobie nie poradziły, jak np.: czyszczenie zbiorników składujących niebezpieczną chemię, jak POLIOL i TDI. Używamy najnowszych technologii stosując preparaty i sprzęt do danego zabrudzenia i oczekiwanego efektu.

Naszą przewagą konkurencyjną jest innowacyjne podejście do technologii czyszczenia oraz zespół doskonale wyszkolonych specjalistów w zakresie usuwania trudnych technologicznie zabrudzeń.

Można powiedzieć, że jesteście „grupą do zadań specjalnych”?

Tak, realizujemy najtrudniejsze i najbardziej nietypowe zamówienia, do których inni bali się podejść.

Wchodząc na Państwa stronę internetową (www.aquacar.com.pl), widzimy zakładkę AQUACAR, PURITY-in, czy poza dezynfekcją (usuwaniem wirusów i bakterii) i czyszczeniem trudnych zabrudzeń technologicznych, specjalizujecie się jeszcze w innych działaniach?

Na początku działalności firmy w 2014 roku zajmowaliśmy się głównie czyszczeniem pojazdów, ale wraz z rozwojem firmy zajęliśmy się usuwaniem wirusów, bakterii i roztoczy oraz czyszczeniem trudnych technologicznie zabrudzeń w zakładach produkcyjnych od przemysłu zbrojeniowego, poprzez przemysł spożywczy, meblowy lub samochodowy. Dział który się zajmuje takimi projektami nazwaliśmy PURITY-in innowacje w czystości. Co jest bardzo ciekawe, w codziennej działalności, to fakt, że każde nowe zlecenie wymusza na nas bycie kreatywnym oraz bycie zawsze otwartym na inne – nowe sposoby usuwania zabrudzeń wraz z tworzeniem zawsze nowej technologii, a do tego nowych urządzeń i maszyn.

Od kiedy Pana firma zajmuje się usuwaniem skupisk wirusa COVID-19?

Już na początku marca 2020 roku, jak tylko zaczęła się pandemia, rozpoczęliśmy dezynfekcję prewencyjną oraz interwencyjną w zakładach pracy, urzędach, ale i domach prywatnych, czy choćby kościołach! Zaobserwowaliśmy, że we wszystkich działaniach związanych z obostrzeniami narzucanymi odgórnie, jako mikro lub mali przedsiębiorcy pozostajemy sami, starając się na własną rękę zabezpieczyć swój biznes aby móc funkcjonować w tych trudnych czasach. Z naszych doświadczeń oraz wykonanych badań przez jednostki współpracujące z naszą firmą wynika, że ogólnodostępne środki są mało skuteczne, szczególnie w starciu z tak trudnym wirusem jak COVID-19. Te najczęściej stosowane nie posiadają zgłoszenia jako środki biobójcze i nie są dopuszczone przez Sanepid.

Widzimy, że wielu z nas próbuje znaleźć własny sposób na unicestwianie wirusów, ale my mamy wieloletnie doświadczenie, wiedzę oraz specjalistyczny sprzęt do wykonywania o wiele trudniejszych i bardziej niebezpiecznych zadań.

 Wielu Państwa klientów bardzo sobie chwali zarówno stosowany przez was środek dezynfekcyjny, jak i bardzo profesjonalną obsługę, podobno wasz preparat likwiduje nie tylko wirusy SARS z rodziny koronawirusów, ale także wirusy AH1N1 i wiele innych i w dodatku macie bardzo konkurencyjne ceny?

To prawda, cena naszych usług nie jest wygórowana, a preparat, który używamy do dezynfekcji jest naprawdę rewelacyjny i niezwykle skutecznie eliminuje bakterie i wirusy.

Środek dezynfekujący, który używamy jest nieszkodliwy dla ludzi i nie zawiera chlorków, alkoholu lub innych związków chemicznych niebezpiecznych dla ludzi, ale z drugiej strony nasz preparat został wykorzystany do dezynfekcji i zapobiegania szerzenia się takich zakażeń jak:

  • SARS (wirus z rodziny koronawirusów)
  • Wirusa nowej odmiany grypy A/H1N1 (badania przeprowadzono na terenie USA)
  • W Polsce zwalcza się nim Afrykański Pomór Świń
  • Wirusa EBOLA, jako jednego z najgroźniejszych wirusów

Potwierdzono również skuteczność preparatu wobec drobnoustrojów chorobotwórczych, prowadząc testy przy dużym obciążeniu materiałami organicznymi.

Środek dezynfekujący aplikowany jest zapobiegawczo, w formie aktywnej powłoki. Powłoka ta działa około 5 dni, z wyjątkiem miejsc najintensywniej ścieranych, które powinny być dodatkowo dezynfekowane przez użytkowników. Operację stosujemy również profilaktycznie, zwykle jeden raz w tygodniu.

Zabezpieczamy wszystkie powierzchnie, z którymi stykają się ludzie, w szczególności poręcze, klamki, blaty, urządzenia biurowe, maszyny i wózki. W kantynach mogą być dezynfekowane również talerze, sztućce i naczynia. Dezynfekcja może być przeprowadzona w godzinach pracy, bo po przeprowadzeniu dezynfekcji wyznaczonego pomieszczenia, już po 15 min po wyjściu naszej ekipy z danego pomieszczenia, pracownicy mogą w nim bezpiecznie przebywać i pracować.

Przeprowadzamy dezynfekcję pomieszczeń socjalnych, administracyjnych, szatni, biur, hal produkcyjnych oraz wszelkich innych powierzchni, ale również pojazdów osobowych, kabin i ładowni samochodów ciężarowych.

Nasza technologia w bardzo szybki, skuteczny i bezpieczny sposób pozwala eliminować: bakterie, wirusy, a nawet szczególnie oporne na dezynfekcję wirusy bezotoczkowe, dając pracownikom poczucie bezpieczeństwa i higieny pracy, co jest  tak ważne dla nas w trudnej sytuacji związanej z koronawirusem.

Produkt jest zarejestrowanym produktem biobójczym oraz również rekomendowany przez Agencję Federalną Stanów Zjednoczonych jako produkt do ochrony zdrowia ludzkiego przed 500 patogenami bakterii, grzybów oraz wirusów. Produkt jest bezpieczny dla osób przebywających w zdezynfekowanych pomieszczeniach. Po wyschnięciu jest bezwonny, nie powoduje schorzeń o podłożu alergicznym (astmy, stanów zapalnych skóry), nie ma właściwości mutagennych i rakotwórczych oraz nie działa szkodliwie na rozrodczość.

Faktycznie, środek który Państwo używacie jest bardzo bezpieczny, a jeżeli w jakimś zakładzie pracy, czy fabryce Sanepid wykryje nowe ognisko koronawirusa, czy może liczyć na państwa pomoc w dezynfekcji zakładu?

Oczywiście, staramy się pomagać wszystkim, którzy się do nas zgłaszają w miarę naszych technicznych i personalnych możliwości, choć w tym okresie nie jest nam łatwo, ale pomimo wyczerpujących i długich godzin pracy staramy się również wspierać tych ,którzy naszej pomocy potrzebują i jeździmy nawet do tych, których nie stać na zamówienie takiej usługi jak osoby starsze, czy parafie w całej Polsce.

Dziękuje za rozmowę.

Również bardzo dziękuję za rozmowę.

Ze Sławomirem Popowem Prezesem swarzędzkiej firmy AquaCar Group, specjalizującej się w dezynfekcji, usuwaniu wirusów i bakterii rozmawiał Adam Choryński.

Więcej aktualności z gminy Swarzędz i okolic – TUTAJ.

firma COVID

Adam Choryński

Redaktor naczelny i wydawca Informatora Swarzędzkiego i portalu swarzedz24.pl, swarzędzanin od urodzenia

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *