Swarzędzanie wygrywają

_DSC1114Ponad 40 załóg zapisało się do udziału w XXIV Rodzinnym Rajdzie Samochodowym Miasteczka Samochodowego Szpot. Start tegorocznego Rajdu odbył się  w niedzielę  26 czerwca w Kórniku.  Załogi miały do pokonania licząca około 60 kilometrów trasę poprowadzona przez najbardziej ciekawe zakątki miast i gmin Kórnik, Kostrzyn Wlkp. oraz Swarzędz.

Organizatorzy – Miasteczko Samochodowe Szpot wraz z Parterami tegorocznego rajdu, którymi był Mobil, ERGO HESTIA, Piórex S.A. oraz marka Opel przygotowali mnóstwo zadań na całej trasie, zarówno dla dorosłych jak i dla dzieci. Impreza ma bowiem od samego początku, czyli od roku 1993, charakter rodzinny.

Start honorowy odbył się z urokliwego kórnickiego Rynku, a starterem honorowym był wiceburmistrz Miasta i Gminy Kórnik – Antoni Kalisz. Wśród samochiodów były i  38-letnia Syrena 105 i najnowsze modele marek Citroen czy Opel.

Meta zlokalizowana była tradycyjnie na terenie Miasteczka Samochodowego Szpot w Swarzędzu ul. Wrzesińska 191, gdzie na wszystkich czekała wojskowa grochówka, a na dzieci gry zabawy sportowe. Odbyła się także aukcja prac członków Stowarzyszenia Przyjaciół Dzieci Specjalnej Troski im. Leszka Grajka w Swarzędzu, z której całkowity dochód został przeznaczony na wakacyjny wypoczynek podopiecznych Stowarzyszenia.

Po ponad 5 godzinach od startu ogłoszono wyniki. Acz zwrot „ogłoszono” odnosił się do 36 załóg, które zajęły miejsca od 39 do 4-go. Tym załogom wręczono nagrody na terenie Miasteczka Samochodowego Szpot, bowiem  tradycją tych rajdów jest otrzymywanie nagród przez wszystkie załogi, w tym największego pechowca.  Okazała się nim jadąca 38-letnią Syreną 105  z numerem 2 załoga Ireneusza Paprzyckiego. W naszej „królowej poboczy” – jak niesłusznie nazywano te samochody – wysiadło na trasie sprzęgło i trzeba było skrócić dystans przejazdu, co skutkowało karnymi punktami. Załoga ta otrzymała przepyszny tort ufundowany przez Cukiernię „Magdalenka” ze Swarzędza.

Trzy najlepsze załogi ( bez podawania miejsc) wraz z pozostałymi uczestnikami zaproszono w pobliże swarzędzkiego Stadionu Miejskiego, gdzie stanęła ogromna scena, na której występowały gwiazdy odbywających się w dniach 25-26 czerwca Dni Swarzędza. Tam właśnie w obecności Burmistrza Miasta i Gminy Swarzędz – Mariana Szkudlarka, reprezentującej Izbę Skarbową w Poznaniu Małgorzatę Spychała – Szuszczyńską oraz Prezesa Zarządu Szpot sp. z o.o,. Ireneusza Szpota ogłoszono nazwiska zwycięzców. Została nimi załoga Radosława Jopka ze Swarzędza, która otrzymała rower miejski marki Romet oraz puchar. Na miejscu drugim sklasyfikowana została załoga Wiesławy Chwalisz z Bolewic, a na miejscu trzecim załoga Oktawiusza Nowakowskiego z Poznania.

Fot. Jerzy Kot