Swarzędz: elektronarzędzia za kilkadziesiąt tysięcy – ukradł i zastawił

Mężczyzna okradał swojego pracodawcę, elektronarzędzia za kilkadziesiąt tysięcy złotych zastawił lombardzie, został szybko zatrzymany przez policjantów z gminy Swarzędz.

Zgłoszenie kradzieży od właściciela lokalnej firmy wpłynęło do policjantów z Komisariatu Policji w Swarzędzu 17 czerwca 2021 roku. W połowie maja kierownik firmy miał ukraść sprzęt za około 3 tysiące złotych – aparat fotograficzny i klucz udarowy. Okazało się, że po kilku dniach ten sam mężczyzna złożył zamówienie we współpracującej z firmą pracodawcy hurtownią sprzętu. Zamówienie było złożone z odroczoną płatnością, lecz sprzęt mężczyzna zabrał od razu, nie informując o tym fakcie przełożonego.

Później mężczyzna nie pojawił się w pracy. Cały sprzęt – elektronarzędzia za kilkadziesiąt tysięcy złotych zastawił w lombardzie, ale szybko zatrzymali go policjanci z gminy Swarzędz – jeszcze tego samego dnia, gdy złożono zgłoszenie kradzieży. Funkcjonariusze z Wydziału Kryminalnego z Komisariatu Policji w Swarzędzu ustalili miejsce, w które trafił skradziony sprzęt. Udało się zabezpieczyć skradzione przedmioty, które trafiły z powrotem w ręce właściciela.

Mężczyźnie postawiono cztery zarzuty kradzieży i oszustwa. Byłemu już kierownikowi grozi do 8 lat pozbawienia wolności.

Więcej aktualności z gminy Swarzędz i okolic znajdziecie TUTAJ.

Swarzędz elektronarzędzia za kilkadziesiąt tysięcy
Komisariat Policji w Swarzędzu

Adam Choryński

Redaktor naczelny i wydawca Informatora Swarzędzkiego i portalu swarzedz24.pl, swarzędzanin od urodzenia

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *