Swarzędz drewnem stoi – Cech ma filmy o zawodach stolarza i tapicera

Swarzędz drewnem stoi, to dawne hasło, którym miasto reklamowało swoje wyroby stolarskie, a dzisiaj, Cech Stolarzy Swarzędzkich pokazuje filmy zachęcające do podjęcia zawodu stolarza lub tapicera.

Swarzędz to miasto, którego historia nierozerwalnie jest związana z produkcją mebli. Przynajmniej od 150 lat funkcjonowały tutaj zakłady rzemieślnicze, które się rozwijały a wraz z nimi miasto się rozbudowywało i bogaciło. Popularność zawodu stolarza przyciągała do Swarzędza nowych mieszkańców, którzy uczyli się rzemiosła i często tutaj zakładali rodziny oraz osiedlali się. Swarzędzcy rzemieślnicy nie poddali się nawet podczas kryzysu gospodarczego w latach 30. XX w. Wzięli wówczas sprawy w swoje ręce i zorganizowali Targi Meblowe, które okazały się wielkim sukcesem co pozwoliło im przetrwać. Warsztaty rzemieślnicze przeżywały swoje wzloty i upadki związane ze zmianami gospodarczymi w kraju.

Obecnie coraz bardziej doceniani są prawdziwi, wykwalifikowani specjaliści, którzy potrafią z drewna wytworzyć wymarzone przez klientów meble z rzemieślniczą precyzją. Być może, wybierając przyszły zawód, warto zainteresować się profesją stolarza, która zapewni stabilną zawodową przyszłość. Aktualnie Cech Stolarzy Swarzędzkich poszukuje uczniów w zawodach stolarz i tapicer, po więcej informacji zapraszamy do kontaktu pod nr telefonu: 61 817 21 37.

Zobacz poniżej filmy przygotowane przez Cech Stolarzy Swarzędzkich.

Więcej aktualności z gminy Swarzędz i okolic znajdziecie TUTAJ.

Swarzędz drewnem stoi cech
Swarzędz drewnem stoi, to dawne hasło, dzisiaj Cech Stolarzy Swarzędzkich pokazuje filmy zachęcające do podjęcia zawodu stolarza i tapicera.

Adam Choryński

Redaktor naczelny i wydawca Informatora Swarzędzkiego i portalu swarzedz24.pl, swarzędzanin od urodzenia

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *