Wypadek na ulicy Poznańskiej w Swarzędzu – co tam się stało?

Poważny wypadek na ulicy Poznańskiej w Swarzędzu, w pobliżu Skansenu Pszczelarskiego, miał miejsce w środę 19 sierpnia 2020, około godziny 19:00. Co się tam wydarzyło?

Droga Krajowa 92 to niezwykle ruchliwe miejsce. Pomimo dwóch pasów w każdym z kierunków trzeba zachować szczególną ostrożność, zwłaszcza na miejskim – swarzędzkim odcinku. Tutaj bowiem jest sporo skrzyżowań z sygnalizacją świetlną, miejsc, gdzie naprawdę nietrudno o jakieś niepożądane zdarzenie.

Do takiego zdarzenia doszło właśnie w środowy wieczór. Wypadek na ulicy Poznańskiej w Swarzędzu zablokował przejazd DK92 oraz spowodował spore utrudnienia na długie godziny. W zdarzeniu brały udział 4 pojazdy.

4 samochody przewoziły 7 podróżnych, w tym 2 dzieci. W wyniku zdarzenia 3 osoby (z czego 1 to dziecko) zostały poważnie poszkodowane. Konieczna była pomoc Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Śmigłowiec, mógł najłatwiej dostać się na miejsce wypadku, z uwagi na gigantyczne korki z obu stron drogi. Zabrał najpoważniej ranną osobę. Została ona przetransportowana do szpitala w Poznaniu.

Jakie są przyczyny wypadku?

Choć przyczyny wypadku bada policja, wiele wskazuje, że mógł zawinić kierowca srebrnego auta  marki Hyundai, jadącego w kierunku Poznania. Zmieniając pas ruchu nie zauważył jadącego z większą prędkością lewym pasem samochodu BMW. W wyniku uderzenia BMW obróciło się uderzając Vokswagena stojącego na pasie do skrętu. Natomiast Hyundai, po uderzeniu zahaczył Fiata Doblo. Uderzenie było na tyle silne, że wyrzuciło pojazd na jezdnię w kierunku Wrześni. Jest to oczywiście prawdopodobny obraz wypadku, ale należy poczekać na ustalenia policjantów.

Utrudnienia w ruchu trwały przeszło 2 godziny. Sprawne działanie służb ratunkowych – straży pożarnej, która do zdarzenia przybyła w liczbie 5 zastępów, Lotniczego Pogotowia Ratunkowego i policji – umożliwiło udrożnienie ruchu. Policja kierowała ruch objazdami. Co ciekawe, na jednym z możliwych lokalnych objazdów doszło w międzyczasie do kolejnego wypadku. Na ulicy Tabaki, zaraz obok Swarzędzkiego Centrum Ratunkowego i dworca PKP samochód osobowy zderzył się z motocyklistą, który niestety został poszkodowany.

Wypadek na ulicy Poznańskiej w Swarzędzu był szeroko opisywany przez różne media, choćby: TVP3 Poznań, epoznan.pl, Głos Wielkopolski, TenPoznan.pl.

Więcej aktualności z gminy Swarzędz i okolic znajdziecie TUTAJ.

Fotografie pochodzą od naszego Czytelnika, któremu bardzo dziękujemy.

Jeśli widzicie jakieś zdarzenie, chcecie się podzielić zdjęciem lub filmem, to wysyłajcie do nas na naszego Messengera lub na adres mailowy: redakcja@swarzedz24.pl.

wypadek na ulicy poznańskiej w swarzędzu

wypadek na ulicy poznańskiej w swarzędzu

wypadek na ulicy poznańskiej w swarzędzu

Adam Choryński

Redaktor naczelny i wydawca Informatora Swarzędzkiego i portalu swarzedz24.pl, swarzędzanin od urodzenia

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *