Swarzędz dostał komputery dla nauczycieli i uczniów

Swarzędz otrzymał komputery dla nauczycieli i uczniów, łącznie 58 – wszystko w ramach wsparcia procesu nauczania na odległość.

Gmina Swarzędz wzięła udział w projekcie Zdalna Szkoła w ramach funduszy UE na zakup sprzętu informatycznego, niezbędnego do zdalnego nauczania dla nauczycieli i uczniów. W ramach projektu gmina Swarzędz otrzymała najwyższą dotację – 100 tys. zł z funduszy Unii Europejskiej. Z budżetu naszej gminy zostało dołożone jeszcze ponad 50 tys. zł. Za 156.280,00 zł zakupiono 57 komputerów i 1 tablet, które przekazano do szkół.

Centrum Projektów Polska Cyfrowa przeznaczyło zaoszczędzone 180 mln na walkę z wykluczeniem cyfrowym uczniów. Od 1 kwietnia 2020 r. każda gmina i powiat mogą wnioskować o sfinansowanie zakupu laptopów, tabletów oraz dostępu do internetu dla uczniów, którzy nie posiadają sprzętu umożliwiającego im realizację zdalnych lekcji.

Projekt Zdalna Szkoła jest odpowiedzią na obecną sytuację szkolnictwa, związaną z wprowadzeniem stanu epidemii, spowodowanym zakażeniami koronawirusem.

Na temat edukacji zdalnej pisaliśmy już wcześniej – zobacz tutaj.

Adam Choryński

Redaktor naczelny i wydawca Informatora Swarzędzkiego i portalu swarzedz24.pl, swarzędzanin od urodzenia

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *