Strażacy szkolili się w firmie Szpot

Samochody elektryczne, choć nadal nie stanowią większości na naszych drogach, to stają się coraz popularniejsze. Wiele wskazuje, że ich liczba będzie w przyszłości rosnąć. W związku z wykorzystywaną w nich technologią opartą na użyciu skomplikowanych akumulatorów, zmienia się sposób ich użytkowania, ale przede wszystkim zmienia się charakter działań ratunkowych związanych z różnego typu zagrożeniami.

Właśnie dlatego 4 lutego 2020 roku, w salonie Hyundai Szpot w Swarzędzu, zorganizowano warsztaty dla strażaków z jednostek PSP i OSP. Mieli oni dowiedzieć się jak należy obchodzić się z samochodami elektrycznymi w razie działań ratunkowo-gaśniczych.

W warsztatach uczestniczyło 40 funkcjonariuszy straży pożarnej z jednostek ze Swarzędza, Poznania, Kostrzyna Wlkp., Murowanej Gośliny i Kobylnicy. Dzięki udostępnionym pojazdom elektrycznym i hybrydowym – Hyundai Kona i Hyundai IONIQ – oraz dzięki opiece wykwalifikowanych inżynierów napędów elektrycznych, strażacy mieli możliwość zapoznania się ze sposobami odłączania zasilania pojazdów, z systemami czynnymi i biernymi mającymi wpływ na bezpieczeństwo osób poruszających się takimi pojazdami.

Na pewno swarzędzcy użytkownicy pojazdów z alternatywnym napędem mogą czuć się spokojniejsi wiedząc, że nasi strażacy są świetnie przeszkoleni w kwestii samochodów hybrydowych i elektrycznych.

 

 

Adam Choryński

Redaktor naczelny i wydawca Informatora Swarzędzkiego i portalu swarzedz24.pl, swarzędzanin od urodzenia

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *