Seniorzy Tu i Teraz – gromkie brawa w swarzędzkim Ośrodku Kultury

We wtorkowe popołudnie, 4 kwietnia 2023, o godzinie 18:00, w swarzędzkim Ośrodku Kultury odbyła się premiera przedstawienia przygotowanego przez grupę seniorów („Seniorzy Tu i Teraz”) pod kierunkiem znanej aktorki Magdaleny Pawelec.

Pokaz rozpoczął się interpretacją wybranych wierszy, nad którymi pracowali przez ostatnie miesiące („Nic dwa razy” W. Szymborskiej, „Jak ja się czuję” Józefy Juch, „Zwykłe Matczysko” M. Czapińskiej”, „Czas zrobił swoje” M. Pawlikowskiej-Jasnorzewskiej i „Rozmowa” B. Leśmiana).

Część druga była prezentacją tekstu Lucke’a Stonksa „W imię miłości..”, monologu rozłożonego na 6 głosów, skłaniającego do refleksji nad naszym życiem, miłością, istnieniem.

Potem było na wesoło: 4 zabawne scenki z naszej codzienności. W pierwszej mąż nierób, wyjaśnił, że „prawdziwy mężczyzna składa się z mężczyzny biologicznego i samochodu”. W drugiej podsłuchaliśmy rozmowę telefoniczną dwóch pań pragnących zamienić psa na domek, oszukując tę drugą. W kolejnej poznaliśmy sąsiadkę systematycznie podglądającą sąsiada (chciała tylko nauczyć się kroków salsy), w ostatniej pani doktor z pacjentką rozmawiały o czynnikach ryzyka i ważnych dla zdrowia wskazówkach (odżywiać się racjonalnie i zdrowo, papierosy są niezdrowe, nie wolno łączyć ich z alkoholem).

Spotkanie szybko minęło, goście bawili się świetnie obdarzając występujących gromkimi, długimi oklaskami. Obecny na spotkaniu burmistrz M. Szkudlarek, także pogratulował występującym. Były wyrazy uznania, zdjęcia, życzenia, kwiaty dla naszej Pani reżyser Magdy Pawelec, której serdecznie dziękujemy za cierpliwość, wyrozumiałość, zaangażowanie, uśmiech, za wszystko.

D. Wereszczyńska-Choryńska

Na scenie wystąpili:

  • Ewa Małecka
  • Danuta Wereszczyńska-Choryńska
  • Maria Nojman
  • Wanda Dembowiak
  • Maria Orwat
  • Ewelina Ejsmont
  • Celina Mazurek
  • Zygmunt Majchrzak

Opieka artystyczna i reżyseria: Magdalena Pawelec.

Więcej aktualności z gminy Swarzędz i okolic znajdziecie TUTAJ.

Seniorzy Tu i Teraz
Seniorzy Tu i Teraz – gromkie brawa w swarzędzkim Ośrodku Kultury
Seniorzy Tu i Teraz
Seniorzy Tu i Teraz – gromkie brawa w swarzędzkim Ośrodku Kultury

Adam Choryński

Redaktor naczelny i wydawca Informatora Swarzędzkiego i portalu swarzedz24.pl, swarzędzanin od urodzenia

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *