Sebastian Nowicki odpadł w 1/8 finału Mistrzostw Europy Juniorów

Niestety już w pierwszej swojej walce, w 1/8 finału Mistrzostw Europy Juniorów Sebastian Nowicki przegrał z Włochem Giovannim Frenim 1:4.

Od początku było wiadomo, że Sebastiana czeka bardzo trudna walka. Przyszło mu bowiem zmierzyć się z Mistrzem Świata Kadetów z 2015 r.

Po pierwszych trzech minutach pojedynku Freni wygrywał 1:0, po krótkiej przerwie zdobył drugi punkt. Po chwili Nowicki doprowadził do zmiany rezultatu, zdobywając pierwszy punkt, który okazał się być jedynym zdobytym w tej walce. Włoch wygrał całą batalię po przewadze technicznej 4:1.

Warto wspomnieć, że Unita miałby jeszcze szanse walki o brązowy medal, gdyby Włoch awansował do finału. Freni przegrał jednak pojedynek w 1/4 finału z zawodnikiem z Ukrainy. Ostatecznie Sebastian zajął więc 13. miejsce na Mistrzostwach Europy Juniorów.

– Wracamy bez medalu, ale z cennym doświadczeniem – mówił po walce trener Grzegorz Mazurek – Tydzień odpoczynku i wyjazd na kolejny obóz. Później turniej w Niemczech i walka o wyjazd na Mistrzostwa Świata do Finlandii, które odbędą się już na początku sierpnia – zakończył szkoleniowiec zapaśników swarzędzkiej Unii.

Jan Piechota

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *