Remis „Unii” z „Wartą”

Po dwóch zwycięstwach „Duma Swarzędza” zremisowała 2:2 z Wartą Międzychód. Obie bramki dla SKS-u zdobył Krzysztof Stępiński.

Dobra pogoda i ostatnie wyniki Unii spowodowały, że sobotni mecz oglądało niemal 200 widzów. Jest to najlepszy wynik w tym sezonie pod względem frekwencji.

Spotkanie od samego początku było niezwykle emocjonujące. Już w 6. minucie po dośrodkowaniu Mateusza Świergiela Krzysztof Stępiński uderzeniem głową dał „niebiesko-białym” prowadzenie. Chwilę później strzelec gola miał kolejną doskonałą sytuację. Jej już jednak nie wykorzystał. Goście także atakowali. Najgroźniejszą sytuację w pierwszej połowie miał Karol Gregorek. Były piłkarz Amici Wronki w 28. minucie był bliski zdobycia bramki w akcji sam na sam. Tuż przed przerwą ładnym, lecz nieznacznie chybionym strzałem z dystansu popisał się Tomasz Węcławek.

Po zmianie stron znów przeważali gospodarze. W 54. minucie Krzysztof Stępiński fenomenalnym strzałem sprzed pola karnego podwyższył na 2:0. Po utracie kolejnej bramki piłkarze z Międzychodu obudzili się i przeszli do kontrofenswy. Sukcesywnie spychali swarzędzan do obrony przeważając z minuty na minutę. Podopieczni Jakuba Ostrowskiego próbowali swoich sił z kontry. Stuprocentowe sytuacje mieli Krzysztof Stępiński i Tomasz Węcławek, ale żaden z nich nie zamienił jej na gola. W 82. minucie Warta zdobyła bramkę kontaktową. Jej autorem był Bartosz Nowak. Cztery minuty później mieliśmy już remis. Rezultat spotkania na 2:2 uderzeniem głową ustalił Adam Dyzert.

Unia Swarzędz – Warta Międzychód 2:2 (1:0)

Bramki: Krzysztof Stępiński (6′, 54′) – Bartosz Nowak (82′), Adam Dyzert (86′).

Unia: 22. Andrzej Budnik – 6. Kamil Czaplicki, 3. Jakub Dohnal, 15. Marek Gołembowski, 14. Patryk Pawłowski – 5. Marcin Nowicki (74′ 20. Patryk Piasek), 8. Filip Soboń, 10. Mateusz Świergiel, 7. Tomasz Węcławek, 11. Dominik Nowacki (86′ 19. Kamil Boruń) – 9. Krzysztof Stępiński.

Sędzia: Wojciech Brenk