Puszczańskie Spacery z Przewodnikiem – 6 lipca i 3 sierpnia

Związek Międzygminny „Puszcza Zielonka” po raz kolejny organizuje cykl „Puszczańskie Spacery z Przewodnikiem”, podczas których miłośnicy przyrody i historii mogą odkrywać uroki i tajemnice regionu.

W lipcu i sierpniu odbędą się dwie wycieczki w ramach tego cyklu.

Pierwsza wycieczka, „Karłowice-Skorzęcin: Tropami tajemnic”, odbędzie się 6 lipca w gminie Swarzędz. Uczestnicy spaceru odwiedzą pozostałości po opuszczonej wsi Skorzęcin, gdzie znajdowały się m.in. cmentarz ewangelicki i grodzisko. Poznają oni historie i legendy związane z tym miejscem, sięgające zarówno zamierzchłych czasów, jak i II wojny światowej. Wycieczkę poprowadzi Włodzimierz Buczyński.

Druga wycieczka, „Z biegiem Warty”, odbędzie się 3 sierpnia w gminie Czerwonak. Podczas spaceru uczestnicy poznają historię gospodarczego wykorzystania rzeki Warty, zwiedzą m.in. elewator zbożowy i ruiny portu rzecznego. Dowiedzą się również o lokalnych legendach związanych z dębem, świecznikach i wodniku. Spacer poprowadzi Fundacja Nasze Podwórko.

Udział w spacerach jest bezpłatny, ale liczba miejsc jest ograniczona. Obowiązują zapisy elektroniczne, których można dokonać na stronie internetowej Związku Międzygminnego „Puszcza Zielonka”.

Więcej aktualności ze Swarzędza i okolic znajdziecie TUTAJ.

Puszczańskie Spacery z Przewodnikiem
Puszczańskie Spacery z Przewodnikiem – 6 lipca i 3 sierpnia

Adam Choryński

Redaktor naczelny i wydawca Informatora Swarzędzkiego i portalu swarzedz24.pl, swarzędzanin od urodzenia

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *