Przyznano Certyfikaty Rekomendowanej Atrakcji Powiatu Poznańskiego

38 obiektów otrzymało Certyfikat Rekomendowanej Atrakcji Turystycznej Powiatu Poznańskiego 2019 roku. Uroczystość wręczenia wyróżnień odbyła się w Parku Dzieje, w Murowanej Goślinie, podczas IV Dnia Organizacji Pozarządowych. – Taki certyfikaty jest gwarancją jakości. Turyści wybierający wizytę w obiektach, które uzyskały tytuł Rekomendowanej Atrakcji Turystycznej mogą być pewni wysokiej jakości świadczonych tam usług. Bo też celem tego projektu, zorganizowanego przez Poznańską Lokalną Organizację Turystyczną, we współpracy z powiatem poznańskim, jest systematyczne podnoszenie poziomu oferty turystycznej aglomeracji poznańskiej – mówił wicestarosta poznański Tomasz Łubiński.

Obiekty ubiegające się o certyfikat podzielono na trzy kategorie: „Muzea”, „Parki rozrywki/ośrodki edukacji” oraz „Rekreacja”. W każdej z nich wybrano zwycięzcę. I tak, w tej ostatniej kategorii triumfowało Kórnickie Centrum Rekreacji i Sportu OAZA. – To dla nas duże wyróżnienie. Ta nagroda jest jednak przede wszystkim wskazówką dla naszych klientów, że warto nas odwiedzać i warto korzystać z naszych usług – mówił tuż po wręczeniu nagród Wojciech Kiełbasiewicz, dyrektor obiektu. W kategorii „Muzea” tym razem najlepsze okazało się Muzeum Pałacu w Rogalinie.

O turystów dbają także w Skansenie Miniatur Szlaku Piastowskiego w Pobiedziskach, które wygrało kategorię „Parki rozrywki/ośrodki edukacji”. – To wyróżnienie pokazuje nam, że praca, którą wykonujemy nie idzie na marne, że została ona dostrzeżona i doceniona – mówiły Natalia Wesołowska oraz Sonia Valente.

Certyfikat Rekomendowanej Atrakcji Turystycznej Powiatu Poznańskiego 2019 uzyskały  następujące obiekty z terenu gminy Swarzędz:

  • Cascader Park w Kobylnicy
  • Lodowisko Swarzędz
  • Muzeum Przyrodniczo-Łowieckie w Uzarzewie
  • Pływalnia Wodny Raj w Swarzędzu
  • Skansen i Muzeum Pszczelarstwa im. Prof. Ryszarda Kosteckiego w Swarzędzu
  • Swarzędzkie Centrum Historii i Sztuki

Zwycięzcami certyfikacji zostały następujące obiekty:

• Kategoria „Muzea” – Muzeum Pałacu w Rogalinie
• Kategoria „Parki rozrywki/ośrodki edukacji” – Skansen Miniatur Szlaku Piastowskiego w Pobiedziskach
• Kategoria „Rekreacja” – Kórnickie Centrum Rekreacji i Sportu OAZA

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *