Premier Mateusz Morawiecki odwiedził Swarzędz

We wtorek, 23 czerwca, Swarzędz odwiedził premier Mateusz Morawiecki. To w ostatnich tygodniach druga wizyta pierwszoplanowego polityka w naszej gminie.

Wtorkowe przedpołudnie w Swarzędzu przebiegło tego dnia inaczej niż zwykle. Przez gminę przejechał konwój 11 samochodów na sygnale. W jednym z nich podróżował premier Mateusz Morawiecki, który odwiedził Swarzędz podczas swojej wizyty w Wielkopolsce.

W powszechnej świadomości w Polsce, Swarzędz kojarzy się z meblarstwem, stąd premier postanowił spotkać się ze swarzędzkimi stolarzami. Zwiedził zakład Dariusza Szymańskiego, a także porozmawiał ze stolarzami z Cechu Stolarzy Swarzędzkich, w tym z cechmistrzem Piotrem Kasprzakiem. Później delegacja zwiedziła gospodarstwo rolne w Gortatowie Filipa Molika.

Premierowi towarzyszyli inni politycy Prawa i Sprawiedliwości: wiceminister Spraw Zagranicznych Szymon Szynkowski Vel Sęk oraz Wojewoda Wielkopolski Łukasz Mikołajczyk.

Kolejnym etapem podróży była już stolica regionu. W Poznaniu z mieszkańcami premier spotkał się na wiecu zorganizowanym na Placu Wolności. Podczas przemów premier Morawiecki wskazywał na ogromną rolę funduszy pochodzących z tarczy antykryzysowej, które trafiają do wielkopolskich firm. Podkreślał dobrą sytuację naszego kraju, zwłaszcza porównując z cierpiącą w wyniku koronawirusa Hiszpanią. Dobry stan Polski według słów premiera jest w dużej mierze zasługą prezydenta Andrzeja Dudy: „To plan prezydenta Andrzeja Dudy – ratować miejsca pracy i tworzyć coraz więcej miejsc pracy. Dziękujemy panie prezydencie, dzisiaj największe instytucje międzynarodowe – wiecie, co stwierdzają, że Polska będzie miała najpłytszy spadek wzrostu.”

Jeszcze przed wiecem na Placu Wolności premier Polski podczas posiedzenia senatu Uniwersytetu Medycznego przekazał symboliczny czek na budowę Centralnego Zintegrowanego Szpitala Klinicznego w Poznaniu. Wartość tej inwestycji to 520 mln zł.

Poniżej można obejrzeć wizytę premiera Morawieckiego w Poznaniu.

Wcześniej, w bliźniaczych okolicznościach, do Swarzędza zawitał kandydat na prezydenta, urzędujący prezydent Warszawy, Rafał Trzaskowski (można przeczytać o tym tutaj).

Więcej aktualności z gminy Swarzędz i okolic znajdziecie TUTAJ.

Fotografie pochodzą z profilu Prawa i Sprawiedliwości w portalu Facebook.

premier morawiecki odwiedził swarzędz

premier morawiecki odwiedził swarzędz

Adam Choryński

Redaktor naczelny i wydawca Informatora Swarzędzkiego i portalu swarzedz24.pl, swarzędzanin od urodzenia

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *