Praca szuka człowieka: poszukiwany rachmistrz spisowy – czas do 16 lutego

Uwaga, praca szuka człowieka – w związku z Narodowym Spisem Powszechnym Ludności i Mieszkań 2021 poszukiwany jest rachmistrz spisowy.

Od 1 kwietnia do 30 czerwca 2021 r. przeprowadzany będzie Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2021. Wszystkie osoby zainteresowane pracą w formie rachmistrza spisowego mogą składać oferty od 1 do 16 lutego 2021 r. Kandydat na rachmistrza spisowego może składać dokumenty osobiście w siedzibie urzędu gminy lub za pośrednictwem: poczty elektronicznej na skrzynkę e-mailową urzędu: umig@swarzedz.pl platformy ePUAP albo operatora pocztowego.

Kandydat na rachmistrza spisowego powinien mieć ukończone 18 lat, cieszyć się nieposzlakowaną opinią, posiadać co najmniej średnie wykształcenie, posługiwać się językiem polskim w mowie i piśmie, nie być skazanym prawomocnym wyrokiem za umyślne przestępstwo lub umyślne przestępstwo skarbowe.

Do głównych zadań rachmistrza spisowego należeć będzie: przeprowadzenie wywiadów bezpośrednich lub telefonicznych w zależności od aktualnej sytuacji związanej z epidemią COVID-19 z wykorzystaniem urządzenia mobilnego wyposażonego z zainstalowaną aplikacją formularzową, zebranie danych według ustalonej metodologii i zgodnie z kluczem pytań w aplikacji formularzowej, przejęcie części zadań innych rachmistrzów spisowych w sytuacji awaryjnej (np. gdy zmniejszy się liczba rachmistrzów w gminie lub dotrzymanie terminu realizacji spisu będzie zagrożone).

Więcej informacji na temat spisu można uzyskać na stronie internetowej Urzędu Miasta i Gminy w Swarzędzu oraz w Gminnym Biurze Spisowym w Swarzędzu – nr tel. 616512304 e-mail: elud@swarzedz.pl

Ogłoszenie o naborze naborze kandydatów na rachmistrzów spisowych można znaleźć TUTAJ

Formularz zgłoszeniowy znajduje można pobrać TUTAJ

Jak można przeczytać na stronie GUS zaplanowany na 2021 r. Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań będzie w pełni realizowany przy użyciu interaktywnego formularza spisowego dostępnego na stronie GUS.

Aby zapobiec sytuacji, w której zobowiązany do spisu mieszkaniec Polski nie ma możliwości dokonania samospisu (np. z powodu braku dostępu do urządzeń i Internetu), ustawa zobowiązuje urzędy statystyczne, urzędy wojewódzkie, urzędy obsługujące wójtów, burmistrzów, prezydentów miast oraz gminne jednostki organizacyjne do udostępnienia odpowiedniego pomieszczenia i sprzętu do realizacji samospisu.

Lista miejsc, gdzie będzie można dokonać samospisu będzie opublikowana w odpowiednim czasie na stronie GUS i stronie spisu.

W szczególnie uzasadnionych przypadkach (gdy osoba objęta obowiązkiem spisowym nie będzie mogła wypełnić w żaden sposób formularza elektronicznego) rachmistrze spisowi będą kontaktowali się z tymi osobami telefonicznie lub osobiście, aby pomóc w dopełnieniu obowiązku spisowego.

Więcej aktualności z gminy Swarzędz i okolic znajdziecie TUTAJ

Praca szuka człowieka rachmistrz
Praca szuka człowieka: poszukiwany rachmistrz spisowy

Adam Choryński

Redaktor naczelny i wydawca Informatora Swarzędzkiego i portalu swarzedz24.pl, swarzędzanin od urodzenia

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *