Poznaj swoją okolicę i wygraj wyjazd do Brukseli. Ostatnie dni zgłoszeń!

Już ostatnie dni pozostały, aby zgłosić się do trzeciej edycji konkurs „Europa z naszej ulicy”. To wyzwanie dla tych, którzy lubią poszukiwać, a także chcą bliżej poznać, w jaki sposób ich najbliższe otoczenie związane jest z europejskimi wartościami. Nagrodą jest trzydniowy wyjazd do Brukseli.

Konkurs skierowany jest do uczniów ze szkół ponadpodstawowych. Zadaniem konkursowym, z którym będzie musiała zmierzyć się młodzież, jest odpowiedź na pytanie, w jaki sposób losy ich okolicy splatały się, bądź splatają, z losami Europy? Czy widzą jej ślady w swoim otoczeniu, wartościach, architekturze, gospodarce, kulturze, a może przyrodzie? Forma wyrazu jest dowolna. Może to być projekt edukacyjny lub społeczny, reportaż, słuchowisko, makieta, film, cykl artykułów prasowych lub inna dowolna forma – np. wywiady lub badania.

Zgłosić mogą się grupy od 4 do 6 osób, a jednym z kryteriów oceny będzie umiejętność wspólnej pracy. Do 13 grudnia 2019 r. trwa pierwszy etap konkursu – trzeba przesłać formularz zgłoszeniowy z opisem pomysłu oraz krótkim uzasadnieniem i opisem wybranych środków wyrazu. Przesłane pomysły zostaną ocenione przez jury, a autorzy najwyżej ocenionych zgłoszeń zostaną zaproszeni do drugiego etapu, czyli prezentacji projektów.

Nagrodą dla zwycięskich zespołów będzie wizyta w Brukseli, poznanie instytucji europejskich oraz spotkanie z przedstawicielami Parlamentu Europejskiego. W ubiegłym w wizycie studyjnej wzięli udział uczniowie i nauczyciele z Małogoszcza, Dobrego Miasta i Lublina.

Organizatorami konkursu są Polska Fundacja Dzieci i Młodzieży oraz Fundacja Liberalna Edukacja.

Zgłoszenia i szczegóły konkursu dostępne są na stronie Polskiej Fundacji Dzieci i Młodzieży: http://bit.ly/Europa_z_naszej_ulicy_zgloszenia

Więcej informacji także na stronie pcyf.org.pl oraz na www.facebook.com/europaznaszejulicy

Polecam również naszą promocyjną animację: http://bit.ly/Animacja_Europa_z_naszej_ulicy

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.