Powiat poznański zaprasza na Narodowe Czytanie!

W tym roku po raz pierwszy do akcji Narodowego Czytania przyłącza się powiat poznański. Jan Grabkowski Starosta Poznański oraz Marian Szkudlarek Burmistrz Miasta i Gminy Swarzędz zapraszają 3 września br. do Biblioteki Publicznej w Swarzędzu na os. Czwartaków 1. Wspólne czytanie rozpocznie się o godzinie 12.00 i planowane jest do godz. 17.00.

Narodowe Czytanie jest organizowane przez Prezydenta RP od 2012 roku i zostało zainicjowane lekturą „Pana Tadeusza”. W tym roku wspólnie przeczytamy fragmenty „Quo vadis” Henryka Sienkiewicza. Ideą akcji jest pielęgnowanie polskiej literatury oraz wzmocnienie tożsamości i dumy narodowej. Swój udział potwierdzili m.in. Pan Tomasz Łubiński Wicestarosta Poznański, Pan Marian Szkudlarek Burmistrz Miasta i Gminy Swarzędz.

Do akcji zapraszamy również wszystkich mieszkańców powiatu poznańskiego. Osoby zainteresowane przeczytaniem fragmentu powieści prosimy o zgłoszenie się w dniu wydarzenia do specjalnie oznaczonego punktu, który będzie znajdował się w Bibliotece w Swarzędzu. Na wszystkich uczestników czekać będą dodatkowe atrakcje, jak m.in. quiz z gadżetami, wystawa o życiu i twórczości Henryka Sienkiewicza oraz warsztaty plastyczne dla najmłodszych czytelników.

NC_2016