Pomoc i wsparcie młodego zawodnika kluczem do sukcesu!

Jak ważne jest prawidłowe podejście do dziecka i w jaki sposób najlepiej wspierać swoje pociechy na drodze do własnej kariery? Na konferencji „Dziecko najlepszą inwestycją” o motywacji i pomocy ze strony rodziców młodych adeptów sportu, opowiadali Szymon Ziółkowski i Karol Robak.

W miniony czwartek, 13 kwietnia w murach Wyższej Szkoły Bankowej w Poznaniu odbyła się konferencja „Dziecko najlepszą inwestycją”. Poza licznymi prelekcjami dotyczącymi inwestowania w złoto, nieruchomości oraz ubezpieczenia, nie mogło również zabraknąć prawdziwych gwiazd sportu oraz gości specjalnych. O swoich własnych doświadczeniach i pracy włożonej w codzienne treningi rozmawiali Szymon Ziółkowski i Karol Robak.

Rodzic musi pomagać swojemu dziecku i co najważniejsze nie przeszkadzać mu w uprawianiu sportu. Gdy widzi, że wraca z przegranego meczu, nie może wytykać mu błędów, ale przede wszystkim wyciągnąć pomocną dłoń i pocieszyć. – mówił jeden z najlepszych polskich lekkoatletów, Szymon Ziółkowski. – Przekładanie własnych ambicji na dziecko wiąże się ze zrażeniem go do sportu. Należy zatem znaleźć złoty środek, tak aby nie wywierać na nim presji, ale dać poczucie wsparcia i wiary w jego umiejętności.

Obecni uczestnicy wzięli również udział w losowaniu nagród, które ufundowali sponsorzy wydarzenia: Wydawnictwo Rebis, Catering dietetyczny Cud i Miód oraz Grupa Goldenmark. Na miano oficjalnego partnera wydarzenia zasłużyła Wyższa Szkoła Bankowa oraz producent wody – Wirenka.

Myślę, że tego typu wydarzenia to strzał w 10. W dzisiejszych czasach trudno zweryfikować, które zachowania rodziców są odpowiednie. Słysząc tyle wiarygodnych słów ze strony prawdziwych sportowców, można nie tylko wyciągnąć wnioski, ale i zainspirować się do dalszego działania na rzecz swojego młodego zawodnika. – mówi Piotr, tata 10 letniego Franka.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *