Pokaz palenia metodą „od góry” w Paczkowie

8 września przed Szkołą Podstawową w Paczkowie odbył się pokaz palenia w piecach metodą „od góry”. Miejsce i czas nie został wybrany przypadkowo ponieważ w tym czasie trwały zebrania rodziców. SmogSTOP wspólnie ze Strażą Miejską zwrócił szczególną uwagę na problem smogu, który nasila się w okresie grzewczym, a także przedstawił metody, które mogą ograniczyć wytwarzanie dymu.
Podczas wydarzenia dystrybuowano ulotki z podstawowymi informacjami dotyczącymi smogu i dobrych praktyk jak z nim walczyć.
W Paczkowie zamontowane są 2 czujniki smogu. Pierwszy z nich znajduje się na skrzyżowaniu ul. Dworskiej i Sokolnickiej, drugi przed wejściem do Szkoły Podstawowej ul. Szkolna 14. Podczas pokazu stanowisko pokazowe zlokalizowane było naprzeciw wejścia około 40 metrów od wspomnianego czujnika. Ze względu na zachodni wiatr można było zauważyć, że czujnik przy szkole wskazywał przekroczone normy. Natomiast czujnik zlokalizowany przy ul. Sokolnickiej wskazywał poprawne dane tj. powietrze było czyste.
To był już 3 pokaz w tym roku w Gminie Swarzędz. Pierwszy odbył się w styczniu przed Centrum Ratunkowym przy ul. Dworcowej, kolejny odbył się w marcu w podobnej formule tj. podczas zebrania rodziców przed Szkołą Podstawową w Zalasewie.

Jacek Bura

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *