Piękny sen Unii trwa! Kotwica pokonana

Zwyciężając po raz dziewiąty z rzędu, Unici nie przestają zachwycać swoich kibiców. W ostatnią sobotę maja wygrali z Kotwicą Kórnik 3:1.

W spotkanie lepiej weszli przyjezdni. Efektem tego była szybko zdobyta przez kórniczan bramka. Już w 10. minucie po składnej akcji do bramki Unii, strzałem z piątego metra trafił Błażej Wieśko. Zawodnik Kotwicy strzelając gola zakończył długą serię minut Dariusza Nowaka bez straconej bramki. Licznik stanął na 280 minutach.

Po wyjściu na prowadzenie zespół gości oddał inicjatywę „Dumie Swarzędza”.  W 18. minucie dogodną szansę na wyrównanie wyniku miał Patryk Piasek, ale jego uderzenie z pierwszej piłki minęło słupek bramki kórniczan.

Później swarzędzanie mieli jeszcze trzy szanse na odrobienie strat. Udało się dopiero za czwartym razem. Wówczas Mateusz Świergiel pięknym strzałem spoza pola karnego pokonał Kacpra Chojnackiego.

Przed przerwą SKS miał jeszcze okazję, by wyjść na prowadzenie. Niestety dokładne uderzenie głową Krzysztofa Stępińskiego zostało sparowane przez golkipera gości.

Druga odsłona należała do podopiecznych Jakuba Ostrowskiego. W 62. i 67. minucie swoje sytuacje miał Dominik Nowacki. Niestety przy obu próbach zabrakło precyzji. Jeszcze bliżej zdobycia bramki był Filip Soboń, który w 73. minucie po dośrodkowaniu Patryka Piaska  uderzył futbolówkę głową tuż nad poprzeczką.

Kiedy wydawało się, że Unici – pierwszy raz od prima aprilis – podzielą się punktami, nastąpił przełom. W końcówce defensywa drużyny z Kórnika nie wytrzymała lawinowych ataków „Dumy Swarzędza”. W 88. minucie na prowadzenie wyprowadził Unię Dominik Nowacki. Natomiast rezultat spotkania na 3:1 ustalił w doliczonym czasie gry Filip Baranowski.

„Niebiesko-biali” po zwycięstwie nad Kotwicą mogą być już pewni czwartego miejsca w tabeli. Piąta Tarnovia Tarnowo Podgórne na dwie kolejki przed końcem sezonu IV ligi traci do SKS-u aż siedem oczek.

Unia Swarzędz – Kotwica Kórnik 3:1 (1:1)

Bramki: Mateusz Świergiel (40′), Dominik Nowacki (88′), Filip Baranowski (90′) – Błażej Wieśko (10′).

Unia: 12. Dariusz Nowak – 6. Kamil Czaplicki, 18. Jakub Marzyński, 15. Marek Gołembowski, 14. Patryk Pawłowski – 8. Filip Soboń (89′ 22. Piotr Babuszkiewicz), 20. Patryk Piasek, 7. Tomasz Węcławek (68′ 23. Filip Baranowski), 11. Dominik Nowacki, 10. Mateusz Świergiel – 9. Krzysztof Stępiński.

Kotwica: 33. Kacper Chojnacki – 5. Piotr Ciesielski, 13. Jakub Nabzdyk, 7. Dariusz Chandze, 2. Adam Rogowski, 9. Michał Nowak (83′ 3. Oleksander Stankevych), 20. Karol Skiba, 15. Bartłomiej Szar, 19. Błażej Wieśko, 8. Dawid Wąsowicz (53′ 6. Bartosz Zgarda), 14. Kamil Pawlicki (68′ 16. Patryk Ostrowski).