Państwowa Straż Pożarna w Iwnie – podpisano list intencyjny

W Iwnie będzie Państwowa Straż Pożarna, 12 lipca podpisano list intencyjny w sprawie utworzenia Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 10, która powstanie na terenie gminy Kostrzyn.

12 lipca, w Urzędzie Miejskim w Kostrzynie władze gminy – burmistrz Szymon Matysek, w obecności zastępcy Waldemara Biskupskiego – wraz Dariuszem Matczakiem – Wielkopolskim Komendantem Wojewódzkim PSP oraz st. bryg. Jackiem Michalakiem – Komendantem Miejskim PSP w Poznaniu, podpisali list intencyjny w sprawie utworzenia Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 10. Państwowa Straż Pożarna będzie zlokalizowana na terenie gminy Kostrzyn, w Iwnie, przy ul. Gnieźnieńskiej. W spotkaniu uczestniczył również p.o. Zastępcy Komendanta Miejskiego PSP w Poznaniu bryg. Grzegorz Banaszak

Podpisany dokument dotyczy nieodpłatnego przekazania Komendzie Miejskiej PSP w Poznaniu działki pod inwestycję. Ponadto uwzględniono zabezpieczenie środków finansowych niezbędnych do sporządzenia dokumentacji projektowej nowej jednostki ratowniczo-gaśniczej nr 10.

Nowa JRG będzie podlegała Miejskiej Komendzie PSP w Poznaniu. Aktualnie w jej skład wchodzi 9 jednostek. 7 z nich zlokalizowanych jest na terenie Poznania, a 2 na obszarze powiatu poznańskiego – JRG nr 8 w Bolechowie i JRG nr 9 w Mosinie.

Więcej aktualności z gminy Swarzędz i okolic znajdziecie TUTAJ.

Państwowa Straż Pożarna w Iwnie
Podpisano list intencyjny. Fot. KMPSP w Poznaniu.

Adam Choryński

Redaktor naczelny i wydawca Informatora Swarzędzkiego i portalu swarzedz24.pl, swarzędzanin od urodzenia

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *