Ośrodek Kultury zaprasza dzieci

Ośrodek Kultury w Swarzędzu zaprasza najmłodszych mieszkańców gminy na spektakle teatralne, które zostaną wystawione w Sali konferencyjnej w czasie nadchodzących ferii zimowych.

16 stycznia 2019 o godz. 10:00 i 11:00 pokażemy spektakl „Cyrk leśnych robaczków”. Mieszkańcy leśnej polanki są poruszeni i zaniepokojeni dziwnym obiektem, który pojawił się na skraju lasu. Jak się później okaże, to pająk otworzył cyrk i szuka wśród owadów uzdolnionych artystów. Finałowym występem ma być konkurs talentów. Biedne owady nie wiedzą, że pająk wymyślił podstęp i w ten sposób chce zwabić je w pułapkę… Czy niepozorny żuczek-poeta uratuje mieszkańców łąki? Kolorowe i muzyczne przedstawienie przenosi dzieci w świat maleńkich owadów. W przedstawieniu poruszane są takie tematy jak: bezpieczeństwo, współpraca, przyjaźń. Młody widz uczy się, że nie ten jest bohaterem kto ma spryt, jest dobrze ubrany, lecz ten, kto jest odważny i ma dobre serce.

Tydzień później, 23 stycznia 2019 zostanie wystawiony spektakl „Detektyw Zagadka na tropie”. Bardzo ciekawa i wciągająca opowieść, która przenosi dzieci w niezwykły świat podróży i przygód. Dwóch detektywów wybiera się do Pekinu na koncert swej przyjaciółki, gwiazdy operowej o pseudonimie „Koko”. Wyruszają w długą podróż koleją transsyberyjską. Gdy spóźnieni docierają do Chin, okazuje się, że występ artystki z niewyjaśnionych przyczyn został odwołany. Gdzie jest „Koko”? Czy detektywi rozwiążą zagadkę zaginięcia swej przyjaciółki? PrWpiszedstawienie w humorystyczny sposób pokazuje na czym polega praca detektywa. Dzieci wraz z głównymi bohaterami przemierzają egzotyczne rejony świata i poznają kulturę innych krajów.

Czas trwania każdego spektaklu – ok. 40 minut.

Tradycyjnie na koniec ferii zimowych – w piątek, 25 stycznia o godz. 17:00 w Ośrodku Kultury odbędzie się balik karnawałowy – Podróż do Meksyku. Wspólnie chwycimy za wiosła, żeby przepłynąć cały Atlantyk! Dotrzemy między innymi do Zatoki Meksykańskiej i nauczymy się tam wielu tradycyjnych tańców. Wszystkie dzieci będą miały okazję poznać także mieszkańców nieznanego dotąd kraju oraz ich zwyczaje. Podróż będzie długa i daleka, ale z dziarskimi minami i roztańczonymi myślami, wrócimy bezpiecznie na europejski ląd.

Zapisy na spektakle i balik w Ośrodku Kultury w Swarzędzu – nr tel. 61 65 10 219

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *