Od poniedziałku w Zalasewie zmiana organizacji ruchu (od 17.10.2022)

W Zalasewie, w związku z budową ulicy Polskiej, od poniedziałku 17 października zostanie wprowadzona zmiana organizacji ruchu.

Zmiany będą dotyczyły ul. Średzkiej w Zalasewie i są konsekwencją budowy skrzyżowania z ul. Polską. Na odcinku od ul. Irlandzkiej do ul. Pszczelnej ul. Średzka zostanie wyłączona z ruchu. Wyjątek będzie stanowił dojazd do położonych przy drodze posesji. Tymczasowa organizacja ruchu będzie obowiązywać przez przynajmniej 6 tygodni.

Wytyczone zostały objazdy dla pojazdów osobowych i komunikacji publicznej oraz dla samochodów ciężarowych.

Samochody osobowe oraz komunikacja publiczna pojadą następującymi drogami: ze Swarzędza w kierunku Gowarzewa – ulicami Rabowicką, Bliską w Jasiniu, dalej ulicami Bukową i Olszynową w Rabowicach. Objazd do Swarzędza będzie poprowadzony tak samo.

Pojazdy ciężarowe będą musiały się poruszać w następujący sposób: ze Swarzędza w kierunku Gowarzewa – ul. Średzką, Kórnicką w Zalasewie poprzez drogę powiatową nr 2489P do miejscowości Garby, Tulce a następnie drogą powiatową nr 2429P do miejscowości Gowarzewo. Objazd do Swarzędza będzie poprowadzony tak samo.

Jak zaznacza Urząd Miasta i Gminy w Swarzędzu, nie będzie możliwości objazdu przez os. Europejskie w Zalasewie. Schemat objazdów został zamieszczony na dole strony. Planowane prace potrwają przynajmniej 6 tygodni. Należy się jednak liczyć z tym, że czas ten może się wydłużyć.

Zmianom ulegną również trasy Swarzędzkiej Komunikacji Autobusowej – linie 497 i 498. 

Autobusy linii 497 i 498 nie będą kursować ul. Średzką na odcinku od Olszynowej do ronda przy ul. Średzkiej i Rabowickiej. Objazd dla autobusów poprowadzony został przez Rabowice (ul. Olszynową, Bukową i Bliską). Przy ul. Olszynowej i Bukowej zostaną ustawione przystanki tymczasowe. Co więcej, czas dojazdu do przystanków końcowych może przesunąć się o ok. 5 minut. Kursy linii 498 z Kruszewni przez Rabowicką (odjazd z Kruszewni w dni robocze o 14:15 i 22:15) odjadą z przystanku Rabowicka/Pętla nie wcześniej niż o swoim czasie rozkładowym (tj. 14:29 i 22:29).

Aktualności ze Swarzędza i okolic znajdziecie TUTAJ.

Od poniedziałku w Zalasewie zmiana organizacji
Od poniedziałku w Zalasewie zmiana organizacji ruchu (od 17.10.2022). Źródło: UMiG.

Adam Choryński

Redaktor naczelny i wydawca Informatora Swarzędzkiego i portalu swarzedz24.pl, swarzędzanin od urodzenia

One thought on “Od poniedziałku w Zalasewie zmiana organizacji ruchu (od 17.10.2022)

  • 17 października 2022 at 09:41
    Permalink

    Bardzo dobrze, że już budowana jest ulica Polna. Ale następnym razem wpięcie do drogi wyższej kategorii tj. drogi powiatowej (ul. Średzkiej) poprawnie było by wykonać w okresie letnim gdy ruch na niej był znacznie mniejszy. A prace w „polu” które nie przeszkadzały nikomu wykonać w okresie jesienno-zimowym. Teraz gdy szybko robi się ciemno, a objazd (dla tak dużego ruchu) prowadzony ma być dróżkami typu ulica Bliska czy Bukowa (niedoświetlonymi) co stwarza dodatkowo większe niebezpieczeństwo, to świadczy o genialnym umyśle, projektanta organizacji ruchu. Biję brawo! Całe szczęście, że ciężarowego tamtędy nie poprowadzili.

    Reply

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *