Nowoczesne technologie na spotkaniu sieci współpracy nauczycieli

25.10.2019 r. w Bibliotece Pedagogicznej w Swarzędzu odbyło się spotkanie sieci współpracy nauczycieli bibliotekarzy z gminy Swarzędz i gmin ościennych poświęcone TIK (technologiom informacyjnym i komunikacyjnym).

Gościem spotkania, który przeprowadził wykład i warsztaty na temat aplikacji wspierających proces nauczania, był Bartosz Nowicki – kierownik Publicznej Biblioteki Pedagogicznej w Poznaniu Filii w Szamotułach. W pierwszej części spotkania nauczyciele bibliotekarze dowiedzieli się, jak wykorzystywać technologie informacyjno-komunikacyjne w szkole oraz jakie rozwiązania stosować, aby zwiększyć atrakcyjność zajęć z uczniami. Druga część miała charakter warsztatowy. Nauczyciele ćwiczyli korzystanie z takich aplikacji, jak Padlet, Popplet oraz Mentimeter. Dzięki tym narzędziom konstruowali wirtualne tablice, na których umieszczali różne informacje, budowali multimedialne mapy myśli oraz tworzyli interaktywne prezentacje.

Spotkanie zakończyło się dyskusją nauczycieli bibliotekarzy na temat możliwości wykorzystania aplikacji na zajęciach w bibliotece szkolnej, a także w planowaniu lekcji i długoterminowych zajęć. Uczestnicy zapoznali się ze specjalistyczną literaturą dotyczącą technologii informacyjnych i komunikacyjnych oraz otrzymali zestawienie bibliograficzne na ten temat.

Kornelia Choryńska, Biblioteka Pedagogiczna w Swarzędzu

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *