Niezła sztuka w bibliotece

Biblioteka Pedagogiczna w Swarzędzu serdecznie zaprasza na wystawę prac autorstwa podopiecznych Stowarzyszenia Przyjaciół Dzieci Specjalnej Troski im. Leszka Grajka w Swarzędzu. Prezentowana wystawa obejmuje przekrojowy wybór prac z ostatnich lat. Są to cykle malarskie o różnej tematyce, a także obiekty ceramiczne i drewniane. Ekspozycja składa się z obrazów malowanych akrylami na płótnie oraz tworzonych z masy papierowej barwionej na płótnie. Zaprezentowane rzeźby wykonane są różnymi technikami, przedstawiają drewniane konie, ptaki, anioły oraz wypalane z gliny wazy, misy, muszle.

Stowarzyszenie Przyjaciół Dzieci Specjalnej Troski im. Leszka Grajka w Swarzędzu od 29 lat wspiera osoby niepełnosprawne oraz ich rodziny. Otoczyło swoją opieką prawie 300 osób. Dorośli doskonalą swoje umiejętności w zakresie rehabilitacji zawodowej i społecznej w prowadzonym przy Stowarzyszeniu Warsztacie Terapii Zajęciowej. Efektem ich pracy jest wystawa, którą do końca kwietnia można oglądać w Bibliotece Pedagogicznej w Swarzędzu (os. Czwartaków 1).

Wszystkie osoby, które zechciałyby wesprzeć  Stowarzyszenie Przyjaciół Dzieci Specjalnej Troski im. Leszka Grajka w Swarzędzu, mogą to zrobić, przekazując swój 1% podatku.

Adam Choryński

Redaktor naczelny i wydawca Informatora Swarzędzkiego i portalu swarzedz24.pl, swarzędzanin od urodzenia

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *