Nieudana inauguracja 1LK i koszykarski weekend młodzieżowy

Komplet publiczności w hali SCSiR obejrzał bardzo emocjonujący, derbowy mecz na inaugurację 1LK, w którym Lider Swarzędz podejmował MUKS Poznań, inauguracja jednak okazała się nieudana.

Niestety trener Tomasz Eichert przez cały sezon nie będzie mógł korzystać ze swojej podstawowej zawodniczki – Magdy Pisery, która doznała kontuzji kolana i czeka na operację. W tym sezonie z poprzedniego składu zostało tylko pięć zawodniczek: Magda Wojdalska, Magda Ratajczak, Kamila Rogulska, Martyna Kupczyk i Antosia Maj. Trener musi od nowa poukładać cały zespół mając w składzie wiele nowych twarzy i jednocześnie próbują włączyć do 1LK kolejne młode wychowanki.

Lider rozpoczął piątką: Szuba, Wojdalska, Ratajczak, Rogulska i Urbaniak. Pierwsza kwarta to przewaga swarzędzanek, które prowadziły po 10 minutach 16:9, a kwartę ekwilibrystycznym celnym rzutem zakończyła wychowanka Ola Szuba, która wróciła do Lidera po pobycie właśnie w MUKSie. W drugiej kwarcie przy wyniku 24:14 coś się zacięło w grze Liderek i to rywalki przejęły inicjatywę prowadząc do przerwy 26:30.

W trzeciej kwarcie poznanianki prowadziły nawet 8 punktami, ale Liderki wróciły do gry i po 30 minutach na tablicy widniał wynik 42:44, co zwiastowała ogromne emocje. Publiczność żywiołowo wspierała oba zespoły. Swarzedzankom udało się zniwelować przewagę rywalek do 1 oczka – 46:47, ale przełamanie nie nastąpiło i w końcówce rywalki powiększyły przewagę ostatecznie wygrywając 51:62. U swarzędzanek szwankowała obrona, a w ataku widać było jeszcze brak płynności.

Punkty dla Lidera rzuciły: Wojdalska 13, Ratajczak 11 plus 12 zbiórek, Urbaniak 6, Kupczyk 5, Szuba 4, Maj 4, Kupczyk 3, Bartczak 3, Rogulska 2, Mierzejewska. Kolejny mecz 1LK Liderki rozegrają w Łodzi, w środę 18 października o 18:45 zmierzą się z Widzewem Łódź.

Koszykarski weekend młodzieżowy

To był pierwszy pełen koszykarski weekend dla swarzędzkiej młodzieży. Zespoły rozegrały aż 6 meczów ligowych i jeden turniej.

Najmłodsze Liderki rocznik 2014 trener Anny Majchrzak wzięły udział w Memoriale im. Macieja Frankiewicza w Krzesinach, gdzie zajęły drugie miejsce. Młodziczki Starsze U13K trener Marty Urbaniak pokonały MKS MOS Konin 82-45 – Kapturska 24, Jęczmionka 15, Andrzejczak 13, Szopka 8, Sobańska 7, Zawieja H. 6, Kępska 3, Chmielewska 2, Białas 2, Pruszkowska 2, Stróżyńska i Gic.

Młodzicy Starsi U13K również trener Marty Urbaniak ulegli faworytowi rozgrywek drużynie Pyra AZS Poznań 35:114 – Kulczyński 9, Brodziński 6, Maciejewski 5, Danielewicz 4, Badziński 3, Marchelek 3, Frydryszak 2, Stenclik 2, Sawtyruk 1, Jaworski, Dobek, Małecki.

Młode Liderki w sobotę grały mecz 2LK w Lesznie również z faworytem rozgrywek Pompax Tęczą Leszno i przegrały 40-86, ale był to lepszy mecz w ich wykonaniu niż tydzień temu. Punkty rzuciły: Maj 8, Polak 8, Łuczak 7, Mańka 6, Kupczyk 3, Gliszczyńska 3, Flaszak 2, Barańska 2, Stachowiak 1, Kuchcińska, Lewandowska.

W niedzielę Młodziczki Młodsze U12K trenera Rafała Łażewskiego uległy MKS Opalenica 32:76 – Chmielewska 10, Stankowska 8, Stróżyńska 6, Bresińska 2, Makowska O. 2, Witek 2, Pluta 2, Kubiak, Tomczak, Jankowiak, Jaszkiewicz, Siekerska, Makowska N., Guenter-Hała.

Młodzicy Młodsi U12M trenera Bartka Drabowicza przespali pierwszą kwartę, ale potem walczyli zaciekle o zwycięstwo. Niestety ulegli ostatecznie 31-43, a punkty zdobyli: Wochna 8, Brodziński 7, Laskowski 6, Jarek 4, Kopka 4, Maciejewski 2, Marcinowski, Hernik,  Kopecki, Kurzawski, Ksenicz.

Kadetki Młodsze U14K trenera Andrzeja Śniadka pokonały na wyjeździe Pompax Tęczę Leszno 58:32, a punkty rzuciły: Michalak 16, Trząsalska 10, Chmielewska 9, Kozielczyk 7, Cimińska 6, Woźniak 3, Sakowska 3, Rogowy 2, Mioduszewska 2, Kamińska.