Nietypowa niedziela na Torze Poznań

SSPonad 100 zawodników sprawdziło swoją formę biegową i rowerowa w nietypowych warunkach… bo na wyścigowym Torze Poznań. W tę niedzielę zamiast szybkich aut, główną rolę odgrywali tam triathloniści przygotowujący się do Mistrzostw Europy w triathlonie w ramach cyklu Road to Enea Challenge Poznań. Następna impreza przygotowująca do poznańskich mistrzostw już w czerwcu!
Cała trasa wyścigu liczyła 18 km, z czego pierwsze 4 km stanowił etap biegowy, kolejne 12 km jazda na rowerze oraz ostatnie 2 km biegowy finisz. Trasę najszybciej pokonał Robert Czysz z czasem 41 min 18 sec. W rozgrywanym równolegle 2. Biegu „Formuła 1” na dystansie 4 km (jedno okrążenie toru) najlepszy okazał się Mateusz Kaczmarek (13 min 39 sec). Druga edycja imprezy duathlonowej cieszyła się wielką popularnością wśród zawodników zarówno z Wielkopolski, jak i z innych regionów kraju (m.in. Zielonej Góry, czy Bydgoszczy).
– Moje motto to „Zawsze po złoto” i dzisiaj udało to się spełnić. Świetnie, że mieliśmy okazję ścigać się na takim asfalcie. Dzięki tej nawierzchni mogliśmy wykręcać naprawdę duże prędkości – mówił po zawodach zwycięzca Robert Czysz. – Nie będę ukrywał, że dzisiejsze zawody to dla mnie tylko rozgrzewka przed zbliżającym się sezonem triathlonowym i startem m.in. w JBL Triathlon Sieraków na dystansie 56,5 km – dodał Czysz.
Poznański duathlon jest jednym z największych w Polsce, a limit uczestników na liście startowej osiągnięto na długo przed startem. Triathloniści doceniają zawody przede wszystkim za bezpieczną i szybką trasę na Torze Poznań. To właśnie rywalizacja na licencjonowanym torze wyścigowym pozwoliła zawodnikom solidnie sprawdzić formę w przeddzień startu triathlonowego sezonu.
– Z każdym rokiem kalendarz naszych imprez sportowych jest coraz bardziej rozbudowywany. Dlatego szczególnie cieszy mnie wysoka frekwencja i popularność naszych zawodów – ocenia Przemysław Walewski, organizator 2. Duathlon Tor Poznań oraz ambasador Enea Challenge Poznań. – Najważniejsze jednak, że zrealizowaliśmy główny cel imprezy, czyli promocję aktywnego stylu życia wśród młodzieży i dorosłych. Na tegorocznej liście startowej najmłodszy z zawodników miał 14 lat, a najstarszy 66. Te liczby pokazują, że triathlon to sport dla każdego – dodaje Przemysław Walewski.
Każdy z uczestników na linii mety otrzymał pamiątkowy medal, który swoim kształtem nawiązywał do niecodziennego miejsca zawodów, a najlepsi zawodnicy otrzymali także nagrody, m.in. voucher na udział w Tor Poznań Truck Day, voucher na Super Taxi Drive Porsche 911 (991) w specyfikacji GT3 oraz upominki od organizatorów cyklu Enea Tri Tour.
Kolejnym przystankiem w przygotowaniach do Enea Challenge Poznań: Mistrzostwa Europy ETU 2016 jest 2. Bieg Czekoladowy – Smak Lata, który odbędzie się 24 czerwca w Parku Cytadela. W imprezie mogą wziąć udział także najmłodsi fani czekolady, w specjalnie zorganizowanym dla nich biegu dla dzieci.

Szczegółowe wyniki biegu są  TUTAJ