Nielegalna uprawa w szafie – 30-latek z Kostrzyna zatrzymany

Łupem policjantów z Komisariatu Policji w Kostrzynie padała nielegalna uprawa konopi indyjskich prowadzona w szafie. Mieszkaniec miasta został zatrzymany.

4 lipca 2024 roku kostrzyńscy policjanci pozyskali informację o możliwej uprawie marihuany w jednym z miejscowych mieszkań. Funkcjonariusze podjęli decyzję o konieczności kontroli wskazanego lokalu. Przeszukując mieszkanie uwagę funkcjonariuszy zwróciła szafa, która normalnie służy przechowywaniu odzieży. Ta jednak była zabezpieczona metalową linką.

Po otwarciu szafy oczom policjantów ukazała się nielegalna uprawa. Była przygotowana z wykorzystaniem profesjonalnego sprzętu – lampy, wentylatory, akcesoria. Jak się okazało, 30-letni kostrzynianin jeszcze przed przybyciem policji zebrał większe rośliny i przetworzył je na gotowy susz. Funkcjonariusze zabezpieczyli 50 gramów takiego produktu.

Mężczyzna usłyszał zarzut posiadania środków odurzających i przyznał się do winy. Został zatrzymany, a za popełniony czyn grozi mu do 3 lat pozbawienia wolności.

Aktualności ze Swarzędza i okolic znajdziecie TUTAJ.

Nielegalna uprawa w szafie
Nielegalna uprawa w szafie – 30-latek z Kostrzyna zatrzymany. Zdjęcie poglądowe.

Adam Choryński

Redaktor naczelny i wydawca Informatora Swarzędzkiego i portalu swarzedz24.pl, swarzędzanin od urodzenia

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *