Narkotyki i broń w gminie Kostrzyn – policja rozbiła grupę przestępców

W Czerlejnku, w gminie Kostrzyn, policjanci zatrzymali trzech mężczyzn, którzy posiadali broń i narkotyki. O sprawie pierwszy poinformował portal InfoKostrzyn.pl.

Do zatrzymania doszło w piątek, 28 października 2022 r. Podczas wspólnej akcji funkcjonariuszy z Komisariatu Policji w Kostrzynie wraz z policjantami kryminalnymi z Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu, w Czerlejnku, w gminie Kostrzyn, udało się zatrzymać trzech mężczyzn posiadających narkotyki i broń. Zatrzymali  dysponowali ponad 40 kilogramami marihuany. Ponadto znaleziono pistolety pneumatyczne, paralizator elektryczny, pałkę teleskopowa i kradzione tablice rejestracyjne. W jednym z mieszkań policjanci znaleźli amfetaminę, sprzęt do rozdrabniania narkotyków, wagę elektroniczną i narkotyki przygotowane do sprzedaży.

W wypowiedzi dla portalu InfoKostrzyn.pl komendant Komisariatu Policji w Kostrzynie Krzysztof Kliński wyjaśnia: – Policjanci kryminalni Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu wraz z funkcjonariuszami Komisariatu Policji w Kostrzynie zatrzymali trzech mężczyzn podejrzanych o posiadanie ponad 40 kilogramów krzaków marihuany. Mężczyźni przywieźli narkotyki na posesję jednego z nich. Tam marihuana miała być wysuszona i przygotowana do dalszej sprzedaży. Sprawcy narkotyki przewozili dwoma samochodami. Przy mężczyznach zabezpieczono dwa pistolety pneumatyczne, paralizator elektryczny, pałkę teleskopowa i kradzione tablice rejestracyjne.

Zatrzymani zostali aresztowani na trzy miesiące, grozi im kara do trzech lat pozbawienia wolności. Dwóch to mieszkańcy gminy Kostrzyn, a jeden jest z Wrześni.

Więcej aktualności z gminy Swarzędz i okolic znajdziecie TUTAJ.

Narkotyki i broń w gminie Kostrzyn
Narkotyki i broń w gminie Kostrzyn – policja rozbiła grupę przestępców. Fot. InfoKostrzyn.pl.
Narkotyki i broń w gminie Kostrzyn
Policja rozbiła grupę przestępców w Czerlejnku. Fot. InfoKostrzyn.pl.

Adam Choryński

Redaktor naczelny i wydawca Informatora Swarzędzkiego i portalu swarzedz24.pl, swarzędzanin od urodzenia

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *