„Na piłkarskich obozach szczególny nacisk kładę na aspekt przygotowawczy” – Piotr Reiss

Rola obozów sportowych w życiu młodego miłośnika aktywności fizycznej posiada niemal fundamentalny charakter. To właśnie poprzez zabawę może on posiąść niezbędną wiedzę z zakresu sportowego wychowania. Zdrowe odżywianie, najnowsza metodologia szkolenia w zakresie piłki nożnej czy możliwość pozyskania najważniejszych wartości, jakimi są zasady fair play i umiejętność pracy w grupie rówieśników, to zaledwie namiastka korzyści wynikających z udziału w sportowych koloniach. O pasji i zaangażowaniu w krzewieniu aktywności fizycznej na obozach i półkoloniach SportujMy.pl, opowiada sam Piotr Reiss.

– Jaką rolę w wychowaniu młodych sportowców pełnią obozy?

– Rola sportowych obozów i półkolonii odgrywa niemal fundamentalne znaczenie w wychowaniu młodych adeptów sportu. To właśnie wtedy, dzieci nabierają świadomości sportowca i uczą się podstawowych nawyków zdrowego trybu życia. Przybywając natomiast w gronie własnych kolegów, nabierają doświadczenia w grze zespołowej i pracy w grupie.

– Mówi się, że im szybciej dziecko pojedzie na pierwszy obóz tym lepiej. Co w przypadku, gdy maluch nie jest jeszcze gotowy na samodzielny wyjazd?

– Przede wszystkim warto pamiętać, że to nie rodzic ma czuć się komfortowo, a właśnie nasza pociecha. Jeśli dziecko daje jasny sygnał, że nie chce jechać na obóz, nie należy go w żaden sposób zmuszać. W przeciwnym razie zniechęcimy je do wyjazdów na długie lata. Idealnym rozwiązaniem dla najmłodszych są półkolonie, podczas których zarówno starsi jak i młodsi uczestnicy, każdego dnia mogą zawiązywać nowe przyjaźnie i spędzać swój wolny czas w gronie rówieśników, a wieczory i noce spędzają w swoich domach z rodzicami.

– Dobra zabawa to jedno, ale każdy rodzić swoją szczególną uwagę przywiązuje do bezpieczeństwa. Jakie są najmocniejsze strony opiekunów projektu SportujMy.pl?

– Wielu mogłoby się uczyć od naszej kadry odpowiedzialności i podejścia do dzieci. Posiadane kwalifikacje i doświadczenie sprawiają, że nie straszne dla nich żadne wyzwania. Pasja jaką wkładają pracę członkowie kadry przekłada się na bezpieczeństwo i dobrą zabawę uczestników. Nasi pracownicy chcą pobudzić u dzieci zamiłowanie do aktywności sportowych i niemal w każdym przypadku odnoszą na tym polu liczne sukcesy.

– Czy osobiście uczestniczysz w obozach?

– Oczywiście! Nie wyobrażam sobie wakacji bez udziału we wspólnych treningach z uczestnikami piłkarskich obozów. Dzięki stałej współpracy projektu SportujMy.pl z Akademią, wszyscy uczestnicy mogą liczyć na moją obecność i wymianę spostrzeżeń z zakresu zdrowego trybu życia. Pojawiając się na obozach, co roku staram się poświęcić najmłodszym fanom futbolu jak najwięcej czasu. Oczywiście nie brakuje wspólnych zabaw i gier, jednak szczególny nacisk staram się położyć na aspekt przygotowawczy przed sezonem.

Weź udział w niezapomnianej zabawie i przekonaj się jak cenne doświadczenie można zdobyć podczas sportowych obozów! Nie czekaj i już dziś dowiedz się więcej pod numerem tel. 519 400 071 lub na stronie www.sportujmy.pl.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *