Młodzi mieszkańcy Swarzędza w rozgrywkach WLLP!

Po zimowej przerwie na piłkarską scenę powracają Wielkopolsko – Lubuskie Ligi Piłkarskie, w których wezmą udział wszyscy zawodnicy naszej Akademii. W ramach cotygodniowych zmagań, ponad 4,5 tysiąca młodych piłkarzy, grających na co dzień w barwach Akademii Piłkarskiej Reissa oraz Akademii Piłkarskiej Falubaz rywalizować będzie o najwyższe miejsce na podium w różnych kategoriach wiekowych.
Jak co tydzień – 7 maja zawodnicy już po raz kolejny będą rywalizować ze swoimi rówieśnikami. Właśnie w tę sobotę zmierzą się ze sobą piłkarze z grup B.
O wyjątkowości i prestiżu Wielkopolsko-Lubuskich Lig Piłkarskich stanowi nie tylko udział w jedynych takich rozgrywkach na terenie całego kraju, ale i możliwość sprawdzenia własnych umiejętności.
– Miło nam, że już po raz kolejny możemy gościć wszystkie piłkarskie talenty na Wielkopolsko-Lubuskich Ligach Piłkarskich. Priorytetem rozgrywek jest nie tylko wykształcenie wśród naszych podopiecznych „syndromu drużyny”, ale przede wszystkim możliwość obserwacji i przekazania zawodników szczególnie uzdolnionych do struktur Reprezentacji Akademii. Zgodnie z założeniem „z lokalizacji do Reprezentacji”, chcemy, aby każdy zawodnik grający na co dzień pod egidą naszego Klubu przeżył niezapomnianą zabawę w gronie rówieśników, tym samym rozbijając swój talent. – mówi Bartosz Kujawa, trener Akademii Piłkarskiej Reissa.
To właśnie turniej ma służyć podsumowaniu dotychczasowych prac i starań. Warto podkreślić, że każdy zawodnik gra tyle samo czasu, co niewątpliwie wyróżnia WLLP od innych lig nastawionych wyłącznie na rywalizację. Liga dając niepowtarzalną szanse na rozwój piłkarskich umiejętności i uczy młodych miłośników futbolu kreatywności, współpracy i walki w duchu fair play.
Jeśli jesteś spragniony prawdziwych piłkarskich emocji, już w tę sobotę odwiedź nas na Wielkopolsko-Lubuskich Ligach Piłkarskich! O godzinie 10:00 na orliku przy Szkole Podstawowej nr 5 na os. Mielżyńskiego 3A w Swarzędzu nasi podopieczni z Gniezna, Swarzędza i Pobiedzisk, po raz kolejny zmierzą się ze swoimi rówieśnikami!