Miodowe Lato w Skansenie – Wielki Dzień Pszczół w niedzielę 8 sierpnia

Skansen i Muzeum Pszczelarstwa imienia profesora Ryszarda Kosteckiego w Swarzędzu zaprasza na pokazy pszczelarskie „Miodowe Lato w Skansenie – Wielki Dzień Pszczół”.

Miodowe Lato w Skansenie odbędzie się 8 sierpnia 2021 r. Impreza rozpocznie się o godzinie 11.00 i potrwa do 17.00. Przewidziano wiele atrakcji zarówno dla dorosłych, jak i dzieci.

Tego dnia w Skansenie będzie można dowiedzieć się, jak powstaje miód oraz zobaczyć, jak bartnik wspina się po drzewie po miód, czy na czym polega praca pszczelarza. Ponadto będzie można poznać lecznicze, dietetyczne i kulinarne właściwości miodu, a także dowiedzieć się, jak pomagać zagrożonym wyginięciem pszczołom.

Dla dzieci przewidziano konkurs plastyczny „Pomagamy Pszczołom”, zabawę z klaunami, malowanie twarzy, zabawę z pszczółkami i wiele innych atrakcji. Odbędzie się również konkurs dla dzieci na najładniejszy strój pszczółki lub trutnia. Wszystkie dzieci w przebraniu mają wstęp bezpłatny.

Imprezie towarzyszyć będzie kiermasz miodu i innych produktów pszczelich oraz giełda sprzętu pszczelarskiego.

Nie zabraknie również występów zespołów artystycznych. Wystąpią m.in. Sebastian Nawrot, który zaprezentuje utwory  Engelberta Humperdinck’a, Elvisa Presley’a, Roya Orbison’a, i Franka Sinatry oraz artyści Teatru Muzycznego w Poznaniu wykonujący „Zaczarowany świat operetki”

Szczegółowe informacje dotyczące Miodowego Lata w Skansenie dostępne są na stronie organizatora TUTAJ

Więcej aktualności z gminy Swarzędz i okolic znajdziecie TUTAJ.

 

Adam Choryński

Redaktor naczelny i wydawca Informatora Swarzędzkiego i portalu swarzedz24.pl, swarzędzanin od urodzenia

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *