Miasto odporne na stres – pomóż naukowcom i weź udział w ankiecie

Miasto odporne na stres w warunkach pandemii (Covid-19) – tak brzmi tytuł projektu badawczego realizowanego przez naukowców z poznańskich uczelni. Badanie kierowane jest do mieszkańców Poznania, Swarzędza i Puszczykowa. Zakwalifikowani do badań fizjologicznych mogą liczyć na wynagrodzenie w formie bonów Sodexo o wartości 300 zł.

Ostatnie lata przynoszą dynamiczne i zaskakujące zmiany. Skutkują one koniecznością opracowania i wdrożenia nowoczesnego modelu miasta odpornego na kryzysy i zagrożenia.

Służy temu realizowany przez Uniwersytet im. A. Mickiewicza w Poznaniu i Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu, we współpracy z naszym Urzędem, projekt Narodowego Centrum Nauki pt. „Miasto odporne na stres w warunkach pandemii (Covid-19)”.

Weź udział w ankiecie (http://miastoodpornenastres.pl/ankieta/), dostępnej także pod adresem www.miastoodpornenastres.amu.edu.pl

Pomóż nam poznać potrzeby, priorytety i obawy mieszkańców by stworzyć zdrowe, bezpieczne, przyjazne i atrakcyjne środowisko życia w mieście.

Po wypełnieniu ankiety, zapraszamy również do udziału w całkowicie bezpiecznych i nieinwazyjnych badań poziomu kortyzolu (hormonu stresu) w organizmie (badania fizjologiczne). Wyniki tych badań pozwolą ustalić poziom stresu, jakiemu ulegają mieszkańcy miasta, a następnie zaplanować przestrzeń miejską przyjazną dla Mieszkańców.

Szczegółowe informacje znajdują się na stronie www.miastoodpornenastres.amu.edu.pl

UWAGA! Dla osób zakwalifikowanych do badań fizjologicznych przewidziane jest wynagrodzenie w formie bonów Sodexo o wartości 300 zł.

Więcej aktualności z gminy Swarzędz i okolic znajdziecie TUTAJ.

Miasto odporne na stres

Adam Choryński

Redaktor naczelny i wydawca Informatora Swarzędzkiego i portalu swarzedz24.pl, swarzędzanin od urodzenia

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *