Memoriał Arkadiusza Gołasia w Zalasewie: 13 i 14 października 2023

W połowie października gwiazdy światowej siatkówki spotkają się w wielkopolskim Zalasewie, aby rozegrać XVIII Agrobex Memoriał Arkadiusza Gołasia. Poznaliśmy pierwszych uczestników imprezy upamiętniającej zmarłego reprezentanta Polski.  

Pierwszym ogłoszonym uczestnikiem XVIII Agrobex Memoriału Arkadiusza Gołasia jest Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle, która w swoim składzie ma tak znakomitych siatkarzy jak: Aleksander Śliwka, Bartosz Bednorz, Łukasz Kaczmarek, Marcin Janusz, David Smith czy Erik Shoji. Pod wodzą Tuomasa Sammelvuo w zeszłym sezonie wygrali oni Ligę Mistrzów, Puchar Polski, wicemistrzostwo Polski oraz… XVII Agrobex Memoriał Arkadiusza Gołasia. – Po raz czwarty z rzędu będziemy kończyć okres przygotowawczy do nowego sezonu PlusLigi w Zalasewie – mówi Piotr Szpaczek, prezes ZAKSA S.A. – Bardzo cenimy sobie wielkopolską gościnność i możliwość zagrania z topowymi polskimi oraz zagranicznymi zespołami – dodaje.

Za każdym razem gdy gościmy ZAKSĘ na terenie naszej gminy, to zostaje ona później klubowym mistrzem Europy  – mówi Marian Szkudlarek, burmistrz miasta i gminy Swarzędz. – Życzymy im podtrzymania dobrej passy również i w kolejnym sezonie – dodaje z uśmiechem.  

Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle nie będzie miała jednak łatwego zadania. Jednym z rywali, z którym spotkają się w Zalasewie jest Projekt Warszawa. Drużyna ze stolicy doskonale wie jak przyjemnym uczuciem jest zwycięstwo w Memoriale Gołasia – wygrała go w 2019 roku. Zespół ten ma w swoim składzie wielu znakomitych siatkarzy – jak: Piotr Nowakowski, Damian Wojtaszek, Artur Szalpuk, Andrzej Wrona, Srecko Lisinac, Linus Weber czy Kevin Tillie. Ekipa Piotra Grabana w minionym sezonie zasłynęła znakomitą passą trzynastu wygranych z rzędu. W nadchodzącym sezonie będzie jednym z faworytów do walki o medale.

Gościliśmy już na Memoriale Arkadiusza Gołasia kilkukrotnie i zawsze z przyjemnością tutaj wracamy – mówi Piotr Gacek, wiceprezes Projektu Warszawa. – Jest to dla nas piękna okazja do wspomnienia nie tylko znakomitego człowieka oraz zawodnika jakim był Arek Gołaś, ale również świetnego przyjaciela i to przy trybunach wypełnionych kibicami siatkówki – dodaje.

W XVIII Agrobex Memoriale Arkadiusza Gołasia udział wezmą cztery zespoły. W tym roku turniej odbędzie się w piątek i sobotę 13 i 14 października. – Kalendarz siatkarski jest w tym roku wyjątkowo okrutny. Od 30 września do 8 października w Chinach, Japonii i Brazylii 24 najlepsze reprezentacje rywalizować będą w kwalifikacjach olimpijskich. Dwa tygodnie później rusza PlusLiga – mówi Anna Sumelka, organizatorka Memoriału. – Jeżeli dołożymy do tego wybory w dniu 15 października, to wybrany termin jest jedynym możliwym, w którym możemy zaprosić kibiców na piękne sportowe widowisko – dodaje zachęcająco.

Na temat poprzednich Memoriałów można przeczytać na stronie Strefa Siatkówki. Bilety będą dostępne na stronie

Więcej aktualności z gminy Swarzędz i okolic znajdziecie TUTAJ.

Memoriał Arkadiusza Gołasia w Zalasewie
Memoriał Arkadiusza Gołasia w Zalasewie: 13 i 14 października 2023. Fot. P. Rychter (Memoriał 2022).

Adam Choryński

Redaktor naczelny i wydawca Informatora Swarzędzkiego i portalu swarzedz24.pl, swarzędzanin od urodzenia

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *