Koszykarki UKS Lider Swarzędz udanie rozpoczęły rozgrywki 1LK

Koszykarki UKS Lider Swarzędz udanie rozpoczęły rozgrywki 1LK od wysokiego wyjazdowego zwycięstwa 92:51 nad rezerwami 1KS Ślęza Wrocław.

Na prośbę rywalek mecz odbył się już w piątek. Swarzędzanki w tym sezonie grają w 1LK wzmocnione koszykarkami AZS Poznań na mocy umowy szkoleniowej. Młode koszykarki z AZSu będą miały okazję pograć w pierwszej lidze, natomiast dwie wychowanki Lidera Wiktoria Flaszak i Ola Żukowska zgłoszone zostały do rozgrywek Ekstraklasy Kobiet i będę czekały na szansę debiutu w najwyższej klasie rozgrywkowej. Lider i AZS wystawią również wspólny zespół w rozgrywkach Juniorek Starszych U19K. Zespół Lidera w związku z tym znacząco się zmienił. Z poprzedniego sezonu w 1LK pozostały Magda Wojdalska, Wiktoria Flaszak, Ola Żukowska, Wiktoria Plackowska, Anna Majchrzak. Karierę przez kontuzję zakończyła Oliwia Flaszak.

Mecz ze Ślęzą był drugim meczem Lidera w optymalnym składzie, po wygranym sparingu z mocną drużyną AZS Uniwersytet Gdański. Trener Anna Talarczyk rozpoczęła mecz piątką: Malina Piasecka (był to powrót naszej wychowanki do czarno-czerwonych barw), Wiktoria Flaszak, Magda Wojdalska, Olga Jędrzejczak oraz Weronika Piechowiak. Już pierwsza kwarta rozstrzygnęła mecz, gdyż Liderki grające szybko, pomysłowo i dobrze w obronie wygrały ją 32:12. Dodać należy, że wrocławianki to zespół jeszcze młodszy od nas, chociaż średnia naszego zespołu w 1LK to tylko trochę ponad 19 lat. Trener Talarczyk mogła spokojnie rotować składem i sprawdzać różne rozwiązania. Swój debiut w barwach Lidera zanotowała Marta Wdowiuk, które wróciła na parkiet po 2 latach przerwy spowodowanej ciężką kontuzją. Liderki wygrały każdą kwartę i ostatecznie zwyciężyły 92:51, a punkty zdobyły: Weronika Jarecka 17, Magda Wojdalska 14, Wiktoria Flaszak 12, Weronika Piechowiak 12, Marta Wdowiuk 8, Olga Jędrzejczak 8, Ola Żukowska 7, Wiktoria Plackowska 6, Ola Piasecka 5, Malina Piasecka 3.

W najbliższą niedzielę o 18:00 na hali SCSiR przy ul. Św. Marcin 1 odbędzie się inauguracyjny mecz 1LK w Swarzędzu. Koszykarki Lidera podejmą jednego z faworytów ligi zespół AZS Politechnika Korona Kraków. Zapraszamy serdecznie wszystkich kibiców na mecz.