Koronawirus: 63 osoby na kwarantannie, w województwie nowe zachorowania

W gminie Swarzędz, według danych na 10 kwietnia 2020, liczba osób poddanych kwarantannie spadła do 63, nie ma nowych zakażeń koronawirusem.

Koronawirus i Swarzędz

Dane przekazane przez swarzędzki Urząd mówią o 63 osobach poddanych kwarantannie. To kolejny dzień, gdy mniej mieszkańców gminy jest poddanych izolacji. 44 osoby, zamieszkałe pod 30 adresami odbywają kwarantannę pod nadzorem policji. 19 osób jest na kwarantannie przy wykorzystaniu aplikacji kwarantanna domowa. Nie ma też nowych potwierdzonych zarażeń koronawirusem. Jak do tej pory 2 mieszkańców gminy Swarzędz miało pozytywny wynik na obecność COVID-19.

Koronawirus i Wielkopolska

W województwie wielkopolskim mamy do czynienia z nowymi zachorowaniami. W ciągu doby ich liczba wzrosła do 441. Zmarły 24 osoby.

Poniżej prezentujemy tabelę z zachorowaniami z ostatniej doby. Przygotowana została przez Wielkopolski Urząd Wojewódzki.

Dołączamy także mapę przygotowaną przez Wielkopolski Urząd Wojewódzki. Prezentuje dane na wieczór 9 kwietnia.

#zostanwdomu i uważajcie na siebie! Również w trakcie świątecznych zakupów zachowajmy szczególną ostrożność i nie popełniajmy błędów, jak choćby na poniższym zdjęciu 😉

Więcej o dotychczasowych zmaganiach Swarzędza z zagrożeniem, jakim jest koronawirus przeczytasz tutaj.

Adam Choryński

Redaktor naczelny i wydawca Informatora Swarzędzkiego i portalu swarzedz24.pl, swarzędzanin od urodzenia

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *