Koniec z korona-fryzurą: od 18 maja zakłady fryzjerskie i kosmetyczne otwarte

Kolejny etap luzowania obostrzeń związanych z koronawirusem: od 18 maja zakłady fryzjerskie i kosmetyczne otwarte – mogą wznowić działalność. 

Obowiązywać będą jednak rygorystyczne wymogi sanitarne. Stosowanie maseczek, rękawiczek, ale i ręczników tylko papierowych to niektóre z tych wymogów. Ponadto zapisy będą się mogły odbywać wyłącznie telefonicznie.

Premier ogłosił także, że Częściowo odmrożone zostaną także usługi gastronomiczne. Jednak będą obowiązywać ograniczenia liczby klientów: 1 osoba na 4 metry kwadratowe. Do tego klienci muszą przebywać w odległości 2 metrów od siebie, a stoliki mają być regularnie dezynfekowane.

Co więcej, jak zaznaczył premier, od 25 maja mogą zostać uruchomione zajęcia opiekuńczo-wychowawcze w klasach 1-3 szkół podstawowych.

Wczoraj (we wtorek, 12.05.) stwierdzono 9 przypadek zarażenia koronawirusem w Swarzędz. Wiele instytucji jednak wznawia działalność w związku z łagodzeniem ograniczeń przez rząd. W Hiszpanii od kilku dni obowiązują znacznie łagodniejsze obostrzenia, od razu odnotowano znaczny wzrost zakażeń (zobacz tutaj). Więcej na ten temat działań w Swarzędzu przeczytasz TUTAJ.

Adam Choryński

Redaktor naczelny i wydawca Informatora Swarzędzkiego i portalu swarzedz24.pl, swarzędzanin od urodzenia

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *