Klimat w miastach na MTP

Zagrożenia wynikające z ekstremalnej pogody, działania adaptacyjne do zmian klimatu i aktywność samorządów w tych kwestiach to niektóre tematy IX Klimatycznego Forum Metropolitalnego, organizowanego w dniach 16 i 17 kwietnia 2018 r., w Sali Zielonej na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich.

Konferencja została zorganizowana w ramach projektu ADAPTCITY, realizowanego przez Unię Metropolii Polskich, Instytut na rzecz Ekorozwoju, Miasto st. Warszawę i Region Stuttgart. W spotkaniu, oprócz naukowców zajmujących się badaniami nad klimatem, biorą udział również reprezentanci miasta Poznania i wybranych pobliskich gmin. Podczas spotkania są omawianie kwestie przygotowania się do konsekwencji zmian klimatu, adekwatnego planowania przestrzennego i podejmowanych działań, również stosowania rozwiązań technicznych. 

Spotkanie ma się przyczynić do wymian opinii, poszerzenia wiedzy na temat zagrożeń, a także umożliwić poznanie dostępnych do stosowania odpowiednich działań, których źródłem mogą być między innymi prowadzone projekty adaptacyjne w Warszawie, czy Stuttgartu. Jednym z elementów konferencji są także panele dyskusyjne. Swarzędz jest reprezentowany w dyskusji na temat wyzwań dla systemów infrastruktury technicznej wobec zmian klimatu przez burmistrza miasta i gminy – Mariana Szkudlarka.

Program konferencji można znaleźć tutaj. 

Adam Choryński

Redaktor naczelny i wydawca Informatora Swarzędzkiego i portalu swarzedz24.pl, swarzędzanin od urodzenia

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *