Klasa artystyczna – w trosce o rozwój swarzędzkich talentów

Klasa patronacka dla uczniów z terenu gminy Swarzędz to połączenie codziennej edukacji w szkole publicznej z artystycznymi zajęciami popołudniowymi w Szkole Baletowej Anny Niedźwiedź w Poznaniu. W ten sposób rodzice uzdolnionych uczniów nie będą mieli problemu z dowożeniem dzieci na dodatkowe zajęcia artystyczne, bo transport między dwoma placówkami zapewnia Gmina Swarzędz.

Utworzenie klasy o profilu artystyczno – ruchowym to  m.in. realizowanie zajęć wychowania fizycznego w formie zajęć baletowych lub akrobatycznych, a także stworzenie wspólnego planu lekcji, który umożliwi optymalne łączenie edukacji ogólnej i artystycznej.

Klasa artystyczna daje dzieciom szansę na rozwój osobowości i talentu, na odkrycie swojej pasji oraz gromadzenie niezwykłych doświadczeń i inspiracji. Zwieńczeniem zajęć artystycznych będzie udział uczniów w profesjonalnych spektaklach teatralnych przygotowywanych przez Szkołę Baletową Anny Niedźwiedź. Wszystkie te działania mają na celu stworzenie optymalnych warunków do harmonijnego rozwoju uczniów.

6.04.2019 r. w  godzinach 10.00 – 12.00 odbędą się w Szkole Podstawowej nr 3 w Swarzędzu Drzwi Otwarte dla przyszłych uczniów klas pierwszych zainteresowanych klasą artystyczną pod patronatem Szkoły Baletowej Anny Niedźwiedź.

Zasady rekrutacji do klasy pod patronatem Szkoły Baletowej Anny Niedźwiedź są zgodne z zasadami naboru Szkoły Podstawowej nr 3 w Swarzędzu.Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *