Juniorki UKS SP5 Swarek Swarzędz ponownie Halowym Mistrzem Polski!

Juniorki UKS SP5 Swarek Swarzędz w rozgrywanym w Poznaniu turnieju finałowym Halowych Mistrzostw Polski ponownie okazały się najlepsze – Mistrzynie Polski ze Swarzędza!

Turniej finałowy Halowych Mistrzostw Polski rozgrywany był w Poznaniu w sobotę, 17 lutego 2024. Do gry przystąpiły cztery drużyny, oprócz swarzędzanek były to: AZS Politechnika Poznańska, LOMS Poznań i KKS Kolejarz Gliwice.

W meczu półfinałowym juniorki Swarka mierzyły się z drużyną z Gliwic. Dzięki zwycięstwu mogły oczekiwać na rywala drugiego półfinału. Okazała się nim być drużyna AZS Politechniki Poznańskiej. Mecz o trzecie miejsce na swoją korzyść rozstrzygnęła drużyna LOMS Poznań, która nie dała szans zespołowi z Gliwic.

W finale swarzędzanki nie pozostawiły złudzeń rywalkom. Pokonując drużynę AZS Politechnika Poznańska juniorki Swarka zdobyły kolejny tytuł Halowych Mistrzyń Polski. Wielkie gratulacje!

To nie koniec świetnych informacji! Najlepszą zawodniczką turnieju finałowego Halowych Mistrzostw Polski Juniorek wybrano Jagodę Arciszewską z UKS SP5 Swarek Swarzędz. Serdecznie gratulujemy!

Juniorki UKS SP5 Swarek
Jagoda Arciszewska z UKS SP5 Swarek Swarzędz – najlepsza zawodniczka turnieju finałowego HMP Juniorek. Fot. Polski Hokej na Trawie.

Turniej finałowy seniorek także z drużyną Swarka

Warto też zauważyć, że w niedzielę, 18 lutego 2024 r. w Skierniewicach odbywa się turniej finałowy Halowych Mistrzostw Polski Seniorek, w którym również rywalizuje drużyna Swarka Swarzędz. Swarzędzanki pierwszy mecz grają o godzinie 12:15 z UKS Orient II Łozina. Drugi mecz swarzędzanek odbędzie się o godzinie 16:00. W nim przeciwniczkami Swarka będzie zespół ASZ Politechniki Poznańskiej II. Wyniki tego turnieju można śledzić na żywo na tej stronie: https://hokejsuperliga.pl/live.

Więcej aktualności z gminy Swarzędz i okolic znajdziecie TUTAJ.

Juniorki UKS SP5 Swarek
Juniorki UKS SP5 Swarek Swarzędz ponownie Halowym Mistrzem Polski! Fot. Polski Hokej na Trawie.

Adam Choryński

Redaktor naczelny i wydawca Informatora Swarzędzkiego i portalu swarzedz24.pl, swarzędzanin od urodzenia

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *