Juniorki Lider Biofarm Swarzędz czwarte w Polsce

Juniorki Lider Biofarm Swarzędz czwarte w Polsce: w dniach 20-24 kwietnia w Gdyni rozgrywane były Mistrzostwa Polski Juniorek U17K. Osiem najlepszych zespołów w kraju rywalizowało o tytuł Mistrza Polski.

W gronie tych zespołów znalazły się podopieczne duetu trenerskiego Magdalena Dedio i Anna Talarczyk, które grały w składzie: Liwia Cabańska, Aleksandra Kubiak, Martyna Kupczyk, Martyna Łuczak, Antonina Maj, Karolina Maj, Bianka Napierała, Nicole Owczarz, Natalia Polak, Maria Pyrzowska oraz Karolina Stańczewska. Sztab trenerski uzupełniali: Jacek Maćkowiak – trener motoryki, Katarzyna Pijarowska – fizjoterapeuta i Marcin Madanowski – kierownik.

Turniej ten to był prawdziwy rollercoaster emocji dla Liderek oraz wszystkich ich kibiców. Swarzędzanki w pierwszym meczu były bardzo stremowane i uległy wysoko UKS Trójka Żyrardów 44:66 – 25 punktów w tym meczu rzuciła Bianka Napierała. Porażka ta postawiła Liderki pod ścianą. W kolejnym meczu Lider zmierzył się w wielkopolskich derbach z MUKS Poznań. Po prawdziwym dreszczowcu, w którym trzynaście razy na tablicy widniał remis, a czternaście razy zmieniało się prowadzenie swarzędzanki wygrały 69:66. 28 oczek rzuciła Bianka Napierała, double-double zaliczyła Karolina Maj 18 pkt i 11 zb., a 17 punktów dołożyła Aleksandra Kubiak.

Ostatni mecz grupowy z Widzewem Łódź decydował o awansie do półfinału MP. Kolejny raz to rywal był faworytem meczu. Rywalki prowadziły przez większość spotkania. Na 5 minut do końca Widzew był lepszy o 10 pkt, ale kapitalna pogoń Liderek doprowadziła do dogrywki, w której lepsze okazały się podopieczne trener Magdaleny Dedio. Kapitalny mecz rozegrała kapitan Lidera Ola Kubiak, która rzuciła 32 punkty. Double-double zaliczyła Bianka Napierała 16 pkt i 10 zbiórek. Radości nie było końca, awans Lidera do czołowej czwórki był największą niespodzianką turnieju.

Niestety w sobotę w półfinale czekał faworyt mistrzostw, zespół Politechniki Szkoły Gortata Gdańsk. Liderki w piątek skończyły mecz po 22:00 i grały w siedem. Karolina Maj i Bianka Napierała rozegrały pełne 45 minut. Wypoczęta Politechnika zagrała koncertowy mecz i bardzo wysoko pokonała swarzędzanki 91:23. Oprócz braku sił, Lidera dopadła również wyjątkowa nieskuteczność rzutowa 15%. Swarzędzki zespół był najmłodszy na tym turniej, z docelowego rocznika 2005 były tylko dwie zawodniczki i widać było po nim trudy takiego wyczerpującego turnieju.

Duet trenerski starał się wykrzesać jak najwięcej sił na mecz o brązowy medal z UKS Basket Aleksandrów Łódzki. Niestety po walce Liderki uległy 53:44 a rywalki zrewanżowały się za porażkę 60:66 z turnieju półfinałowego w Bydgoszczy. 18 punktów rzuciła Ola Kubiak, a 13 Bianka Napierała. Karolina Maj zaliczyła aż 15 zbiórek. Niestety po ostatnim meczu polały się łzy.

Czwarte miejsce jest najgorszym dla sportowca, ale z drugiej strony jest to ogromny sukces młodej drużyny Lidera. Ponad 50 zespołów z całej Polski chciałoby być na miejscu Liderek. Ola Kubiak została najlepszą zawodniczką Lidera, a Bianka Napierała została wybrana do najlepszej piątki turnieju. Mistrzem została drużyna Politechniki SG Gdańsk, która w finale pokonała UKS Trójkę Żyrardów 85:49.

Marcin Madanowski

Aktualności ze Swarzędza i okolic znajdziecie TUTAJ.

Juniorki Lider Biofarm Swarzędz
Juniorki Lider Biofarm Swarzędz czwarte w Polsce

Adam Choryński

Redaktor naczelny i wydawca Informatora Swarzędzkiego i portalu swarzedz24.pl, swarzędzanin od urodzenia

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *