Jak wybrać odpowiedni wypoczynek dla swojego dziecka?

Wakacyjny czas zbliża się wielkimi krokami. Od słonecznych poranków i błogiego lenistwa dzieli nas zaledwie kilka miesięcy. Przed niemal każdym rodzicem staje nie lada wyzwanie: kiedy najlepiej zaplanować wakacje i jak wybrać odpowiedni wypoczynek dla swojego dziecka?

Chęć i dobre nastawienie fundamentem udanych wakacji

Po całorocznych staraniach, niemal każde dziecko zasługuje na chwilę relaksu i rozrywki. Dla najmłodszych nie ma nic lepszego niż spędzanie wolnego czasu w gronie swoich rówieśników. To właśnie nowe przyjaźnie zawiązywane podczas obozów bądź półkolonii, stanowią fundament niezapomnianej zabawy. Pamiętajmy jednak, że dziecko musi wyrażać chęć uczestnictwa w obozie i nie można zachęcać go do niego na siłę. Zmuszając swoją pociechę do wyjazdu narażamy się nie tylko na ograniczenie jej zaufania, ale i dezaprobatę ze strony opiekunów zorganizowanego wypoczynku.

Nadzór i odpowiedzialność prawna

Najważniejszym aspektem w wyborze organizatora letniego wypoczynku są kwestie organizacyjno-prawne. Posyłając dziecko na wycieczkę czy półkolonie, warto zorientować się, czy organizator jest zgłoszony do kuratorium, czy zapewnione warunki faktycznie znajdują swoje odzwierciedlenie w świetle przepisów sanepidu, a zorganizowany wyjazd jest legalny.

Jako ojciec dziesięciolatka i pracownik na co dzień odpowiedzialny za bezpieczeństwo i higienę pracy, jestem niezwykle wyczulony na warunki, w jakich przebywa mój syn. Gdy wysłałem Stasia na obóz piłkarski ze SportujMy.pl, kwestie prawno-ekonomiczne, były pierwszymi na jakie zwróciłem szczególną uwagę. Po obozie, śmiało mogę stwierdzić, że organizatorzy stanęli na wysokości zadania, a warunki zakwaterowania nie budziły żadnych zastrzeżeń. Staś nie tylko wrócił zadowolony z wakacji, ale i bogaty w bezcenne doświadczenie. – mówi Jan, tata 10-letniego Stasia.

Dostosowane grupy wiekowe

Każdy uczestnik zorganizowanych obozów bądź półkolonii najlepiej czuje się w towarzystwie własnych rówieśników. To właśnie z nimi może spędzać komfortowo czas i wspólnie wymieniać się własnymi spostrzeżeniami. W trosce o komfort i poczucie pewności siebie wśród najmłodszych, warto zorientować się do jakiej grupy zostanie przydzielone nasze dziecko. Najlepszym wyborem w takiej sytuacji będzie wypoczynek w gronie nie tylko kolegów ze szkoły, ale i przyjaciół z boiska.

Doświadczenie

Priorytetem w podjęciu ostatecznej decyzji powinno być doświadczenie organizatorów. Dokonując przeglądu firm zajmujących się organizowaniem wakacyjnego wypoczynku, należy przede wszystkim zwrócić uwagę na kompetencje kadry oraz staż wykonywanej pracy.

Wakacje ze SportujMy.pl spędzamy już trzeci rok z rzędu. Dlaczego? Odpowiedź wydaje się być prosta. Adrian na co dzień nie może doczekać się zajęć w Akademii Piłkarskiej Reissa ze swoim trenerem, dlatego nie mogłoby go zabraknąć podczas wyjazdu całej drużyny na letni obóz. – mówi Monika, mama 6-letniej Kasi i 11-letniego Adriana.

Jeśli jeszcze nie zaplanowałeś wakacji dla swojego dziecka, koniecznie zajrzyj na www.sportujmy.pl bądź zadzwoń na: 519400071

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *