Jak grzać by nie truć!!!

Straż Miejska w Swarzędzu zaprasza na pokaz ekologicznego spalania paliw tradycyjnych ( węgla kamiennego, brunatnego i pochodnych). Pokaz rozpocznie się w sobotę 10 grudnia 2016 r. o godzinie 10.00 na placu manewrowym przed Swarzędzkim Centrum Ratunkowym położonym w Swarzędzu przy ulicy Dworcowej 24 (dworzec kolejowy).

Ideą pokazu jest:

– przekonanie zainteresowanych do tego, że można spalać tradycyjne paliwa stałe w zwykłym piecu w sposób minimalizujący  zarówno efekt wizualny czyli dymienie jak i ten niewidoczny w postaci emisji do atmosfery trujących substancji – bez straty dla wartości energetycznych tegoż opału czyli tzw. technika spalania „górnego”.

– przekonanie ww. do tego, że spalanie niskokalorycznego zanieczyszczonego a jednocześnie atrakcyjnego cenowo węgla się zwyczajnie nie opłaca a przy okazji pokazanie, że nie każdy dym z komina wskazuje na spalanie odpadów.

Pokaz skierowany jest do mieszkańców posiadający tradycyjne kotłownie opalane węglem, ekogroszkiem lub innymi paliwami powstałymi na bazie węgla kamiennego i brunatnego, którzy z przyczyn finansowych lub technicznych  nie są w stanie wymienić kotłowni na opalaną np. gazem ziemnym.

a

c