Jacek Stęszewski w „Pałacyku pod Lipami”

15 lutego o godz. 19:00 w Pałacyku pod Lipami w Swarzędzu odbędzie się recital Jacka Stęszewskiego. Artysta zaprezentuje program zatytułowany „Peweksówka”. Lutowy koncert będzie pierwszym w tym roku wydarzeniem z cyklu „Środowe wieczory w Pałacyku pod Lipami”.

Jacek Stęszewski – pieśniarz, kompozytor, autor tekstów prezentujący muzykę z pogranicza miejskiego folku i poezji śpiewanej, przybrana w piękne gitarowe melodie oparte na skrzypcach, tłusto pulsującym kontrabasie, nastrojowej wiolonczeli, akordeonie i perkusji. Pełne zadumy, liryczne, ale wesołe i energetyczne zarazem. Jacek Stęszewski tworzy piosenki od lat, jednak dopiero w 2014 roku podjął decyzję o nagraniu pierwszego solowego albumu. W październiku 2014 roku ukazała się debiutancka płyta artysty, „Księżycówka”. Album spotkał się z bardzo dobrym przyjęciem zarówno ze strony krytyki, jak i odbiorców.

Środowy recital Jacka Stęszewskiego będzie wędrówką po różnych światach. W programie występu znajdą się utwory liryczne, czyli coś dla wielbicieli poezji i spokojnych dźwięków. Kolejną odsłoną będą piosenki historyczne, związane z Polską, więc tropiciele historii z pewnością nie będą zawiedzeni.  Następna prezentacja to piosenki o kabaretowym charakterze i powrót do lat 80/90, czyli spacer po czasach PRL-u. Artysta zaśpiewa utwory wspominające zakupy w Peweksie, tankowanie na kartki na CPN, smak wody firmowej z saturatora oraz gumę turbo. Słuchacze przeniosą się także do roku 1990 na mistrzostwa świata we Włoszech oraz powspominają nasze pierwsze filmy na kasetach VHS. Nie zabraknie także wujka z RFN przywożącego z zagranicy kolorowe katalogi i „czekoladę z okienkiem”. Będzie także trochę o komputerach tamtych czasów, czyli Commodore 64 i Amiga. Podsumowaniem koncertu będzie piosenka inspirowana mistrzowskim i ponadczasowym dziełem, czyli filmem „Miś”. Ta ostatnia odsłona zawsze wzbudza największe emocje, bo pozwala wrócić wspomnieniami do czasów, w których życie wyglądało jak niejeden film Stanisława Barei.

Wstęp na koncert Jacka Stęszewskiego jest wolny.