Ferie z książką

W pierwszym tygodniu zimowych ferii Biblioteka Pedagogiczna w Swarzędzu, w ramach akcji „Ferie z książką”, zorganizowała w świetlicy wiejskiej w Gruszczynie warsztaty z tworzenia lapbooka.

Na pierwszym spotkaniu (12.02.2018 r.) dzieci biorące udział w półkolonii sołeckiej dowiedziały się, czym jest lapbook – czyli „książka na kolanach”, z jakich elementów się składa, jakie pełni funkcje oraz do czego można go wykorzystać. Uczniowie mieli możliwość obejrzeć kilka przykładowych lapbooków poświęconych książkom, autorom i bohaterom.

Drugie spotkanie (16.02.2018 r.) miało charakter warsztatowy. Każdy uczestnik półkolonii wykonał swojego lapbooka. Najpierw dzieci zapoznały się z literaturą na tematy, których dotyczyły ich prace, następnie przygotowały najważniejsze i najciekawsze informacje do umieszczenia w treści ich „książek” i przystąpiły do ostatniego zadania, jakim było przygotowanie oprawy i grafiki ich prac. Twórczych pomysłów nie brakowało. Efektem kilkugodzinnej pracy były lapbooki na temat gimnastyki artystycznej, skoków narciarskich, kotów, psów, koni, a także rysunku. Powstałe prace wezmą udział w konkursie – najciekawsze zostaną nagrodzone. Wszystkie wykonane lapbooki można oglądać do końca marca na wystawie w Bibliotece Pedagogicznej w Swarzędzu.

Kornelia Choryńska

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *