Ferie w Gruszczynie

W drugim tygodniu ferii zimowych Sołectwo Gruszczyn przygotowało dla swoich szkolnych mieszkańców wiele atrakcji. Dla uczniów biorących udział w półkolonii zaplanowano między innymi wycieczkę do kina, wyjście na basen oraz różnorodne zajęcia w świetlicy wiejskiej.

We wtorek, 22 stycznia br., dzieci uczestniczyły w zajęciach edukacyjnych w świetlicy przygotowanych przez Bibliotekę Pedagogiczną w Swarzędzu. Od rana uczniowie zmagali się z zagadkami i zadaniami, które kryły w sobie edukacyjne gry planszowe. Dzieci wcieliły się w budowniczych mostów w grze Pontifex, sprawdziły swoją znajomość zagadnień z zakresu geografii i języków obcych podczas gry Z Europkiem przez Europę, a także uczyły się planowania strategii, logicznego myślenia oraz współzawodnictwa w grach Carcassonne oraz Hodowla zwierzątek.

Po emocjonujących rozgrywkach planszowych uczestnicy półkolonii przeżyli przygodę z teatrem Kamishibai – starą japońską tradycją opowiadania historii za pomocą tekstu i stworzonych do niego kolorowych ilustracji. Dzieci poznały historię tej dalekowschodniej formy teatru, budowę teatralnej sceny oraz zasady prowadzenia spektaklu. Po obejrzeniu spektaklu O tym, jak diabły chciały zatopić Poznań, przygotowanego przez kierownika biblioteki pedagogicznej, uczniowie spróbowali własnych sił opowiadając legendę O założeniu Poznania za pośrednictwem teatru Kamishibai.

Pozostając w atmosferze orientu, na zakończenie zajęć w świetlicy, uczestnicy spotkania wzięli udział w warsztatach origami. Uczniowie poznali podstawowe zasady sztuki składania papieru i wykonali przestrzenne figury zwierząt. Efektem pracy dzieci jest utworzona wystawa w gruszczyńskiej świetlicy.

Kornelia Choryńska
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *