FANTAZJA POLSKA CZYLI PADEREWSKI ALL INCLUSIVE

7 listopada o godz. 19:00 w Swarzędzkiej Sali Koncertowej w Zalasewie odbędzie się widowisko koncertowe „Fantazja Polska, czyli Paderewski All Inclusive“. Ideą programu jest przedstawienie najważniejszych – z punktu widzenia odzyskania przez Polskę niepodległości – momentów z życia wybitnego męża stanu i artysty – Ignacego Jana Paderewskiego. Kanwą opowieści będą „Pamiętniki” Paderewskiego spisane przez Mary Lawton.

Historia zostanie ukazana dwutorowo: za pomocą rekonstrukcji poprzez wykonanie utworów i narrację aktorów oraz przy współudziale rapera, który w improwizowany sposób komentować będzie dzisiejsze znaczenie wielkich dokonań Paderewskiego. Całość uzupełnią felietony filmowe przedstawiające szerszy kontekst historyczny przedstawianych wydarzeń.

W multimedialnym widowisku artystyczno-edukacyjnym wystąpią: Narratorka wcielająca się w rolę Mary Lawton, Ignacy Jan Paderewski, Raper, Marszałek Piłsudski oraz Śpiewaczka, wcielająca się w rolę admiratorki osoby i twórczości Paderewskiego.

Na widowisko obowiązują bezpłatne wejściówki, które można odbierać w Ośrodku Kultury w Swarzędzu przy ul. Poznańskiej 14 (wjazd od ul. Jesionowej).

 
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *