Europa się liczy na Rynku w Swarzędzu – od godziny 14 trwa sonda

23 kwietnia, od godziny 14:00 na Rynku w Swarzędzu trwa sonda uliczna – czy dla mieszkańców Europa się liczy? Można odpowiedzieć na to pytanie wskazując, że czujemy się Europejkami i Europejczykami. 

Wydarzenie jest organizowane przez dwójkę studentów Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu – Julitę Ginter i Karola Schuberta. Cała inicjatywa ma charakter oddolny i indywidualny. Każdy, kto pojawi się w pobliżu swarzędzkiego ratusza, będzie mógł odpowiedzieć na pytanie czy czuje się Europejką/Europejczykiem.

Wydarzenie ma na celu poinformowanie osób, dla których przynależność do Europy jest ważna, że mogą wykazać to, deklarując w trwającym spisie powszechnym obok narodowości polskiej także tożsamość europejską. Podobne sondy, studenci przeprowadzali w innych miastach. Wyniki uzyskane wcześniej w Poznaniu, Gnieźnie i Lesznie wskazywały, ze ok. 80% osób zamieszkujących każde z tych miast czuje się Europejczykami i Europejkami. Relacje z wydarzeń można obserwować na profilu akcji na Facebooku (kliknij, by przejść).

Europa się liczy na Rynku w Swarzędzu
Wyniki sondy przeprowadzonej w innych miastach.

Głosować będzie można do godziny 20:00, i jak deklarują organizatorzy, pogoda im niestraszna: „Bierzemy pod uwagę ewentualność, że pogoda nie będzie nam sprzyjała. Ale ponieważ już w ubiegłym tygodniu pokrzyżowała nam plany – tym razem nie odpuszczamy. Będziemy stać nawet w chłodzie i deszczu, aż całkiem zamarzniemy lub przemokniemy.”

Zachęcamy do udziału w sondzie!

Więcej aktualności z gminy Swarzędz i okolic znajdziecie TUTAJ.

Europa się liczy na Rynku w Swarzędzu
Europa się liczy na Rynku w Swarzędzu – od godziny 14 trwa sonda. Fotografia pochodzi z sondy organizowanej w Lesznie.

Adam Choryński

Redaktor naczelny i wydawca Informatora Swarzędzkiego i portalu swarzedz24.pl, swarzędzanin od urodzenia

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *