Droga z Zalasewa do Kleszczewa gotowa

Szybko, wygodnie i bezpiecznie przejedziemy siedmiokilometrowy odcinek zmodernizowanej drogi łączącej Zalasewo z węzłem S5 w Kleszczewie. Ta ważna droga powiatowa obsługuje komunikacyjnie prężnie rozwijającą się strefę przemysłową w Swarzędzu i okolicach, łączy też trasę S5 z trzema gminami: Swarzędzem, Kleszczewem i Kostrzynem.
Przebudowa drogi kosztowała ponad 30 milionów złotych. Była to więc największa i najdroższa inwestycja drogowa Powiatu Poznańskiego, która przebiega na terenach 3 gmin: Swarzędz
Zakres prac był bardzo duży W czasie przebudowy jezdnia została poszerzona do siedmiu metrów, powstały chodnik i ścieżka rowerowa, dwa ronda w Gowarzewie, przebudowano skrzyżowania i wykonano odwodnienie drogi. Przejścia dla pieszych, przystanki, skrzyżowania i przejazdy dla rowerzystów zostały oświetlone, dzięki czemu stały się dużo bezpieczniejsze. Przebudowano również przystanki autobusowe oraz zjazdy na posesje znajdujące się przy drodze.
W czasie prac nie obyło się bez niespodzianek. Najczęściej spotykane to kable ułożone niezgodnie z mapami.
W Gowarzewie robotnicy natrafili na ludzkie szczątki. W sumie – 49 grobów. To cmentarz pochodzący prawdopodobnie z XV-XVII wieku. Na plac budowy wkroczyli więc archeolodzy. Każdy grób trzeba było odkopać, a szczątki przenieść z placu budowy. Dopiero wtedy wykonawca mógł kontynuować prace.

2 thoughts on “Droga z Zalasewa do Kleszczewa gotowa

 • 22 stycznia 2019 at 18:41
  Permalink

  Dlaczego przy wjeździe do m. Kruszewnia nie palą sie lampy. Na zamieszczonym zdjeciu widać uszkodzoną lampę – zwisający klosz.
  Ponadto na ścieżce rowerowej są namalowane pasy dla pieszych na wysokości firmy Krug oraz betoniarni, stolarni ale na jezdni już nie a ruch pieszych jest duży – pracownicy tychże zakładów

  Reply
 • 18 stycznia 2019 at 23:36
  Permalink

  tylko szkoda że nie da się na nią wjechać rowerem od strony Zalasewa

  Reply

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *